HASTA YAKININDAN, DR. KARADAĞ’A BÜYÜK SUÇLAMA

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Devlet Hastanesinde görev yapan ve adı sık sık farklı olaylarda kamuoyuna yansıyan Op. Dr. Çetin Karadağ hakkında gazetemize salı günü yeni bir şikâyet ihbarı gelmişti.

Salı günkü şikayet haberini hasta yakının isteği ile yayınlama fırsatı bulamadan güne darp olayı damga vurdu.

Bu gün basına yansıyan doktor hasta yakını tarafından darp edildi haberlerinde perdeyi aralıyoruz.Her iki tarafda darp olayında birbirini suçlarken, kim kimi darp etti buna hukuk karar verecek ama bir gerçek var ki bir hastanın hayatı karardı ,felç oldu.

Konuyla ilgili gazetemize 3 gün ara ile gelerek şikayetini dile getiren Ayhan Türk, bile bile annesinin felç edildiğini iddia etti.Ve Op. Dr. Çetin Karadağ tarafından şiddete maruz kaldıklarını belirtti.

DOKTOR ANNEMİ ÖLÜME TERK ETTİ

Hasta yakını Ayhan Türk,”Geçtiğimiz aylarda covıd-19 sebebiyle babası vefat eden ve annesinin de covid-19 tedavi sürecinin devam ettiğini belirten Ayhan Türk, Op.Dr. Çetin Karadağ’ın yoğun bakımdan servise çıkan annesi ile ilgilenmediğini iddia etti.

Durumu hastane yönetimine aktardığını ancak bir sonuç alamadığını ifade eden Ayhan Türk konuşmasına şöyle devam etti.

“Benim annemle ve babam aynı dönemde covıd-19 testinin pozitif olması nedeniyle hastaneye yattılar. Tedavi sürecinde annem daha iyiyken babam rahatsızlaştı. Bir hafta sonunda entübe oldu ve kendisini kaybettik. Annemde yaklaşık 2 aydır hastane de tedavi görüyor ve yoğun bakımda. Orada ki doktorlarımızın yüksek mücadelesiyle kendisi yoğun bakım servisinden normal odaya alındı. Covıd-19 virüsü vücutta gitmiş olsa da ondan kalan hasar çok oluyor. Annemin bağırsak bölgesinde şiddetli ağrıları var. Bize genel cerrahi bölümünden randevu alınması gerektiğini söylediler. Biz Cuma gününden itibaren doktor bekliyoruz. Refakatçı ablamla görüştüğümde doktorun hala gelmediğini ve söylemesine rağmen ilgilenmediklerini bahsetti. Annemin organları yarım çalışıyor. Evde tedavi görmüş olsa 16 saat makineye bağlı şekilde yaşayacak çünkü nefes alamıyor.

DOKTORDAN HAKARET

Op. Dr. Çetin Karadağ ilgilenmek için geldiğinde ablama “beni niye sürekli arattırıyorsunuz, acil hastalarım var onlara bakacağım sizin hastanız acil değil” şeklinde çıkışıyor. Bizde annemin rahatsızlıklarından bahsettiğimizde bize “benim buraya geldiğime şükredin ben covıd-19 hastalarına bakmıyorum” dedi ve çekti gitti.

Hastane yönetimi ile görüşmeye çalıştık. Bana yönetiminin haberdar olduğunu belirttiler. Covıd-19 hastası olduğu için doktorların ilgilenmek istemediğini söylediler. Bizim hastamız normalde normal servise geçecekti ama normal serviste yer olmadığı için covıd-19 servisine geri alındı. Bizim hastamızın test sonuçları negatif ama normal servise almıyorlar ve doktorlar ilgilenmiyorlar. Bu alınan karar hastanenin yönetiminin vermiş olduğu karar mı yoksa doktorların keyfi kararımı bilmiyoruz. Benim istediğim tek şey 72 yaşında ki kadına 5 gündür acı çektirmesinler. Biz büyük vadeler atlattık bir bağırsak sancısından ve kanamasından dolayı annemizi kaybetmek istemiyoruz. Hastamız için orta yolu bulalım bir yere gitmemiz gerekirse birlikte geçeriz. Doktorlar bize gelmiyorlarsa biz doktorlara gidelim yeter ki ilgilensinler.” istedik.

BASINA GİDECEĞİMİ DUYUNCA HASTAMLA İLGİLENDİLER

Salı günü size geldiğim duyulunca annemle ilgilendiler, umutlandık.

“Annem covid-19 yoğun bakımından çıktıktan sonra normal serviste olmadığı için koronavirüs servisine yatırıldı. Annemim koronavirüs testi negatifti sadece solunum sıkıntıları vardı. Daha sonra bağırsakları ve midesi ile ilgili sıkıntılar ortaya çıktı. Servise yatırılan annemizin doktoru annemizi genel cerrahi doktorunun görmesini ve onun müdahale etmesini söyledi. Hatta biz haber verdik gelecekler dedi.

DOKTOR HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ

Daha sonra kardeşim ‘Ben doktorla görüşüp neden annemi muayene etmeye gelmediğini öğreneceğim’ diyerek doktorla görüşmek istedi. Kardeşim Dr. Çetin Beyin yanına giderken koridorda karşılaşıyorlar. Kardeşim Çetin Bey siz misiniz diye soruyor. Çetin bey evet siz kimsiniz diyor. Kardeşim kendini tanıtıyor. Ardından canımızı ve annemizi emanet ettiğimiz Dr. Çetin bey kardeşime yumruk atıyor, yere düşürüp darp ediyor. Kardeşimin durumu içler acısı. Kardeşim neye uğradığını şaşırıyor. Sonrada bu durum doktor dövülmüş diye anlatıldı.

BİZİ DARBEDEN DOKTORDUR

Ben durumu Kaymakam Bey’e de anlattım. Kamera kayıtlarına bakılsın. Eğer ilk darbeyi kardeşim vurmuşsa biz verilen bütün cezaya razıyız. Bizler sağlık çalışanlarına, doktorlara saygı duyan insanlarız. Ama haklıyken haksız duruma düşmek çok kötü bir şey. Şimdi tek umudumuz Kaymakam bey, bize ilgileneceğini söyledi. Durum bundan ibaret. Dr.Çetin Bey değil, biz mağduruz. Bunu ispatlayacağız.

Biz bir haftadır 71 yaşındaki annemiz Saime Türk’ün moralini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Annemiz henüz babamızın vefat ettiğini dahi bilmiyor. Corona yoğun bakımından kurtardık, bir haftadır da genel cerrahi uzmanının muayene etmesi gereken annemiz şu anda tekrardan yoğun bakıma alındı. Durumu hakkında bilgi sahibi de değiliz.Adalet istiyoruz”dedi

13 NİSAN 2021 ÇEKİM

15 NİSAN 2021 ÇEKİM