HAMSİ FESTİVALİ FİYASKOSU

Reklam
Reklamı Gizle

Fatsa’da hamsi olmadan Hamsi Festivali gerçekleştirildi. Fatsa Belediyesi ve Fatsa Dernekler Federasyonu işbirliğiyle bu yıl 3. Düzenlenen Hamsi Festivali’nde coronavirüs tedbirleri öne sürülerek hamsi ikramı yapılmadı.

Coranavirüs tedbirlerini  bahane ederek vatandaşa hamsi dağıtamayan Fatsa Belediyesi ve  Dernekler federasyonu maske ve mesafe konusunda aynı hassasiyeti göstermezken, acaba hamsi dağıtmaya paraları mı yok dedirtti.

VATANDAŞ BELEDİYEYE TEPKİLİ

Şenliğe katılan vatandaşlar adı üzerinde Hamsi festivalinde hamsi dağıtılmamasına tepki gösterdiler. ”Eğlenirken, oynarken , hıncahınç kalabalığı meydana toplarken coronavirüs yok, iş yemeğe gelince mi virüs olduğu akıllarına geldi. Para için Belediyenin mülklerini satışa çıkaran Başkan Kibar , hamsi alacak parayı bulamamış olacak ki  Hamsi Festivali’ne yakışmayacak bir uygulamaya imza attı. Başkan Kibar’ı ve şenlik komitesini kınıyoruz , bunu bile düzgün beceremediler.” dediler.

ŞENLİĞİ SANAT KURTARDI
Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Oğuz Özer, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve halk katıldı.
Çeşitli gösterilerin sergilendiği ve kurulan stantlarla yöresel ürünlerin tanıtıldığı festival, Devlet Türk Halk Müziği Sanatçıları Sıtkı Akın, Nahide Saygün Akkal konserleriyle devam etti.
Festivalin ilerleyen saatlerinde ise Fatsalı sanatçımız Soner Arıca sahneye çıkarak sevenlerine güzel bir konser verdi.Hamsi Festivali’nde coronavirüs tedbirleri nedeniyle hamsi ikramı yapılmadı.