Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Hamsi 5 liraya düştü, vatandaşlar balıkçılara akın etti

Hamsi 5 liraya düştü, vatandaşlar balıkçılara akın etti
07 Kasım 2019 - 1:26

Ünye’de balık tezgahları hamsi ile şenleniyor.Bu günlerdeOrdu kıyılarında avcılığı yapılan hamsi, balıkçıların yüzünü güldürüyor. Havaların elverişli olması ve bu sezon hamsinin geçtiğimiz yıllara göre bol çıkması, tüketici kadar balıkçıları da sevindiriyor. Normal günlerde tezgahlarda 10 liradan satılan hamsi bugün 5 liradan tezgahlarda yerini alırken, vatandaşlar ise adeta balıkçılara koşuyor. Bazı gurbetçiler, yurt dışına dahi hamsi gönderebiliyor.

Balıkçı teknelerinin hamsi avını sürdürmesiyle birlikte bol miktarda tezgahlarda yerini alan hamsi, kilosu 5 lira olarak vatandaşlara sunuluyor.

VATANDAŞ FİYATTAN MEMNUN

Vatandaşlar ise 5 liraya hamsi satılmasından memnun olduklarını belirtirken, insanların bol bol hamsi tüketmesi gerektiğini aktardı. Şu an hamsi mevsimi olduğuna değinen vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde hamsiyi çok daha yüksek fiyatlara tükettiklerini, bu rakamların veli nimet olarak değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Balık tezgahlarında yerini alan diğer balık çeşitleri ise mezgit, levrek, çupra ve somon oldu. Mezgit 7 buçuk, levrek 25, çupra 25 ve somon 25 liradan satılıyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-