Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

GÜZEL İNSANLARDAN GÜZEL ÇOCUKLARA

GÜZEL İNSANLARDAN GÜZEL ÇOCUKLARA
03 Şubat 2021 - 14:56

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu’da kapatılan bir köy okulu önünden yaptığı açıklama ile düzenledikleri tablet kampanyasını anlattı. Konuşmasını “ne güzelsin Türkiye” diye bitiren Adıgüzel, siyasetin ve toplumun her kesiminden kampanyaya destek olan kişilere teşekkür etti. Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Pandemide en çok etkilenen kurumların başında milli eğitim geliyor. Bir yıllık süreçte 4 milyon çocuğumuz temel eğitimden koptu. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak sürecin yakın takipçisiyim. Ordu ilimizde de özellikle kırsal alanlarda tablet ve internet erişimi olmaması nedeniyle on binlerce çocuğumuz uzaktan eğitime erişemedi. Bize ulaşan velilerin anlattıkları canımızı acıttı. Çocuğunun tablet isteğini karşılama imkânı olmayan anne-babaların çocuğuna karşı mahcubiyeti çok üzücü idi. Çocuğun diğer arkadaşlarından geri kalması, ayrı düşmesi, adeta oyuna dâhil olamayıp dışarıdan seyreden konumunda olması o küçük yürekler için kötü birer hatıra olacaktı.

Bu nedenle Ordu ölçeğinde sosyal sorumluluk kapsamında bir kampanya geliştirdik. İş insanlarından, imkânı olan Ordululardan bu çocuklarımız için tablet bağışı istedik. Tamamına yakını olumlu cevap verdi.

Tarihimiz, zor günlerde bir araya gelip sorunlara birlikte çare aramanın örnekleri ile doludur. Ben bunu Gölcük ve İzmir depremlerinde bizzat yaşadım.

Bu kampanyada 152 çocuğumuzun tablet ihtiyacını giderdik. 152 aynı zamanda benim ortaokul numaram. Hiçbir çocuğumuzu afişe etmedik. Bağış sahipleri sadece kime teslim edildiğini bildiler, yavrular da kimden geldiğini. Biz sadece gönül köprüsünü kurduk. İhtiyaç sahiplerini ise çocukları en iyi tanıyan öğretmenlerimiz belirledi. İl milli eğitim müdürlüğümüzü de sürece dâhil ettik. Her siyasi düşünce, parti ve kuruluştan her iş insanına verdikleri katkı için halkım, ülkem ve yavrularımız adına sonsuz teşekkür ediyorum. Yüreklerine ve emeklerine sağlık. Yavrularımıza da Allah zihin açıklığı versin, güzel, başarılı bir gelecek diliyorum.

Yüreği kocaman, ahde vefa bilen iş insanları ve gülen gözlü çocukları ile ne güzelsin Türkiye”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-