GÜRGENTEPE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR ŞAHİN İLK KEZ A52 TV’YE KONUŞTU

Reklam
Reklamı Gizle

 

Ordu’nun Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in, makam odasında iki bayanla yaşadığı diyalogun görüntülerinin kamuoyuna  düşmesi sonrası ilk kez A52 televizyonuna konuştu.

Bundan yaklaşık 2 sene öncesine ait olduğu iddia edilen görüntülerde, Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin, sendikadan istifa etmelerini istediği iki bayanla makam odasında konuşmaya başladı. Yaşanılan konuşmalarda gergin anların olduğu bazı anlarda Başkan Yaşar Şahin, iki bayanın sendikadan istifa etmesini istedi.

Gürgentepe’nin daha önceki AKP’li Belediye Başkanı, işçileri Belediye-İş sendikasına üye yaptırmıştı. Ancak 2019 Mart seçimleri sonrasında ilçenin yeni belediye başkanı olan Yaşar Şahin, belediye çalışanlarının sendikadan ayrılmalarını istedi. Buna direnen belediyedeki temizlik işçisi Sevinç Karaca’nın ise işine son verildi. Sevinç Karaca’nın aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Şemdinli’de şehit olan Jandarma Er Sezgin Karaca’nın da yengesi olduğu anlaşıldı. Yani Sevinç Karaca’nın eşinin ağabeyi… Üstelik ilçede Şirinköy Şehit Sezgin Karaca İlkokulu olarak şehidin adına da bir okul bulunduğu öğrenildi. Yaşanılan bu olaylar sonrası A52TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor’a konuşan Başkan Yaşar Şahin,” Yaşanılan bu olaylar tamamen bana kurulan açık bir komplodur. Zaten durum yargıya taşınmıştır. Benim şehitlerimize ve şehit yakınlarına olan hassasiyetimi herkes bilir. Yargı gerekeni yapacaktır” diyerek kendisini savundu.

“Bana Yapılmış Açık Bir Kumpastır”

İki sene önce makam odasında yaşanılan olayın planlanan bir kumpas olduğunu söyleyen Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin,” Söylenecek çok fazla bir şey yok. Bana yapılmış bir komplo olayıdır bu. Belediye çalışanlarının, sendikacıların ve bazı gazeteci olanların bize huzur vermek istemeyenlerin yapmış oldukları bir oyun. Olaya karışan kadının direk kendisi şehit yakını değil, eşinin kardeşi şehit oldu. Yakınlığı bu şekildedir. Bu bana yapılan açık bir kumpastır. Zaten konu yargıya da taşındı. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili olarak gerekli açıklamayı yapacağım. Bu olayda nasıl bir haksızlığa yada komploya uğradığımı ve bilhassa kadının kendisinin belediye çalışanı olarak bir belediye başkanına karşı davet edilmeden odaya girmesi zaten yapılan bir komplonun hazırlığı olduğunu gösteriyor. Belediyenin kamerasından canlı sesli görüntü aldığından benim bir haberim yok. Odadaki kameranın daha önceki belediye başkanı zamanından kurulmuş. Daha sonra ben o odayı değiştirdim. Bana yapılmış açık bir kumpastır. Orada kayıtta olan kamera sesli çalışan bir kamera değil. Ve kaldı ki orada kadınla aramızda ses var. Kadın tam anlamıyla hazırlıklı bir şekilde gelmiş. Daha önce zaten odadakiler bana hakaret yapıyordu. Onlar sendikanın emrinde gezerek bana böyle bir oyun düzenlediler. Sendikayı bahane edip durdukları halde ben istifa edip etmediklerini sordum. Odada istifa edecek misiniz sorusunu sorduğumda etmeyeceğiz dediler. Bende yapacak bir şey yok. Odadan çıkabilirsiniz dedim. Orada kadın doldurularak odama kadar getirilmiş. Ne istiyorsunuz dediğimde bir şey istemiyorlar ama asıl istediklerini de söylemiyorlar. Bir başkan olarak siz benim dediğimi yapın, beni dinleyin diyorum. İşinize gelin, işinize bakın dediğimde bana “sende buralardan gideceksin” dediler. Dışarıda dedikodu yapanlar zaten kendileri” dedi.

“Odama Ses Kayıtları İle Gelmişler”

Odasına çağırdığı iki bayanın üzerinde ses kayıt cihazıyla komplonun hazırlandığını söyleyen Başkan Yaşar Şahin,” Bu yaşanılan olay iki sene önceki olay. Görüntüdeki ses orijinal ses değil. Odadaki bayanlar üzerlerinde bir telefon ses kaydı yada ses kayıt cihazıyla görüntüyü birleştirerek yapıldığı apaçık ortada. Dinlenilen görüntüde dikkat ederseniz sürtünmeler var. Kadın dışarı çıktığı halde görüntüde sürtünmeler devam ediyor. Ben onları defalarca uyardım. Burada dedikodu yapmayın huzursuzluk yapmayın defalarca söyledim. Ben söylediğim halde bunlar birilerinin ağzıyla dedikoduya devam etti” diye konuştu.

“Bu Olayın Şehitlikle Veya Şehit Yakınlığıyla Bir İlgisi Yok”

Yaşanılan olayın şehitlikle veya şehit yakınlığıyla ilgili olmadığını ve şehitliğe hassas olduğunu herkesin bildiğini ifade eden Şahin,” Zaten Lütfü Türkkan olayında bundan bir şey çıkmayacağını bildikleri ve artık haberin kendileri olduğunu bildikleri için bunu bu zaman kadar bir şey yapmadılar. Ama bu sıralarda İyi Parti milletvekilinin yapmış olduğu bu olaydan dolayı bunu da peşinden servis ederek bundan bir şey çıkarabiliriz diye direk benim şehit veya şehitlikle ilgili olarak hassasiyetimi bildikleri için bu komployu düzenlediler. Bu olayın şehitlikle veya şehit yakınlığıyla bir ilgisi yok. Sadece belediyede çıkarılan huzursuzluklarda bilhassa belediye başkanı olduğum halde bana iftiracısın ve yalancısın diyecek kadar böyle doldurularak buraya getirilmiş” şeklinde konuştu.