GUNEŞ KUYUMCULUKTAN ALTIN TAVSİYELER

Reklam
Reklamı Gizle

Güneş Kuyumculuk İşletme Ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu normalleşme sürecindeki altın ve döviz piyasalarını değerlendirdi.

A52 TV mikrofonlarına konuşan Tuğrul Çavuşoğlu yasakların kalkmasıyla sektörün canlanacağını ve piyasaların hareketleneceğini belirterek yatırımcıya “Altın alın altında kalın” dedi.

Güneş Kuyumculuk İşletme Ortaklarından Tuğrul Çavuşoğlu şöyle konuştu;

ALTIN ALIN ALTIN DA KALIN

Haftaya yoğun başladık dün Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra insanlar altına bir talep gösterdi. Genelde şu anda vatandaşa satış ağırlıklı olarak gidiyoruz. İnsanlar ev almaya farklı yatırımlara yönelmeye başladılar. Düğünlerin ve nişanların başlamasıyla şu anda işlerin daha da artacağını düşünüyorum. Kuyumcular sektöründe daha da hareket olacağına inanıyorum. Pandemi sürecinde her şey çok ciddi anlamda yavaşlamaya gitti buda İşler de ister istemez ciddi bir düşüşe neden oldu. Haziran , Temmuz ,Ağustos ayında daha bereketli olacağını düşünüyoruz.

ALTINLA İLGİLİ ÇOK CİDDİ BİR YÜKSELİŞ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM

Altınla ilgili çok ciddi bir yükseliş var. Özellikle kapalı kaldığımız 17 günlük pandemi sürecinde Altında ciddi bir şekilde yükseliş yaşadık 40tl yükseldi. Has o zaman 465 470 bazındayken şu anda Has 525 hatta 530 zorluyor. Ben kendi öngörülme altınla ilgili daha önce de söylemiştim yine söyleyeyim vatandaşlarımızın bilgisi olsun altını ben ağustos eylül ayında 560 570 580 580ni kırdığı zaman da 600 bandına kadar da çıkacağını düşünüyorum.

Temmuz ağustos eylül ayı içerisinde. 600’ü görürse şayet ondan geri kalan kısmında belki geçen sene nasıl 540’a kadar çıktı yaz aylarında sonra bir anda 380 lira 340’lara kadar düştü ya varsayarsak 500 tabanına oturabilir. Altının şöyle bir özelliği var yıllık bazda çıktığı en yüksek rakamının en yükseğine çıkabiliyor.

Vatandaşlarımızın ellerinde paraları varsa almalarını tavsiye ediyoruz. Düğün yapacakların gerçekten işi çok zor. Bundan birkaç yıl önce 100 gram bilezik aldığınızda 30.000 TL yaparken şu anda 50.000 TL gibi bir rakamdan bahsediyoruz.

VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINA GÖRE BİZ BURADA YÖNLENDİRME YAPIYORUZ.

Biz burada vatandaşlara ihtiyaçlarına göre yönlendirme yapıyoruz. Mesela aydan aya yatan bir paranız var diyoruz ki sizin gücünüz ne yetiyorsa çeyrek altın alın gram altın alın onlara da yetmiyorsa yarım gramımız da var bizim yarım gram kenara atın ki fiziksel olarak kenarda bir birikiminiz olsun. Paramız açık söyleyeyim ciddi bir değer kaybetti tabiri caizse paramız pul değerinde.

PANDEMİ DÖNEMİ ESNAFLAR İÇİN GERÇEKTEN ÇOK ZOR GEÇTİ

Çoğu esnafta olduğu gibi ciddi bir durgunluk vardı. Esnaflarımızın hepsi çok ciddi zorlu süreçler geçirdi. Bu süreçlerde devletimiz elinden geldiği kadar vatandaşların esnafların yanında durmuştu bundan dolayı çok teşekkür ederiz.

Ama tabii ki ciddi bir gider de var hepimizin bir masrafı olduğu için tabii yeterli kalmadı ama biz bunu dünya geneline yayıldığı için sadece Türkiye’ye özel bir durum olmadığı için bu pandemi dönemi biz de anlayışla karşıladık. Elimizden geldiği kadar çalışan personellerimizin mağdur etmemeye çalıştık. Biz yaz ayından çok umutluyuz çünkü aşılama oluyor.” dedi.