Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

GÖLCÜĞEZ MAHALLESİNDE SU İSYANI

GÖLCÜĞEZ MAHALLESİNDE SU İSYANI
23 Haziran 2021 - 1:20

Ünye Gölcüğez Mahallesi’nde ana depoda yaşanan motor arızası dan dolayı dört gündür su yok. Mahalle sakinleri ise araçlarıyla taşıma yöntemi ile su ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlar.

Ünye Gölcüğez Mahallesi’nde yaklaşık 700 hane dört gündür susuzluk çekiyor. OSKİ’ye bağlı olan su şebekesinde ki basınç motorunda çıkan arıza ve akabinde bakımı yapılamaması nedeniyle ciddi bir su sıkıntısı yaşanıyor. Mahalle sakinleri hem kendi su ihtiyaçlarını hem de hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamak için araçlarla su taşımaya çalışıyor.

Dört gündür su yok

Mahalleli bir an önce motorun bakımının yapılması için uğraştıklarını söylerken Mahalle Muhtarı Tacettin Kaya ise arızalı olan motorun söküldüğünü ancak yedek motor olmadığı için bekletildiklerini ifade etti.

Muhtar Kaya konuşmasında “Yaklaşık 700 haneli bir mahalleyiz. Arızayı bildirdik, OSKİ ekipleri motoru aldı ancak yedek motor yok ve bakımı yapılınca su verileceğini söyledi. Dört gündür su yok. Çalışmanın ne zaman biteceğini sorduğumuzda bazı mahallelerin bazen bir ay beklediğini bizim sürecimizin ne kadar süreceğini de tam ifade edemiyorlar. Biz kendilerinden rica ediyoruz. Şuan halkımız oldukça mağdur durumda” dedi.

Mahalle sakinleri ise susuzluktan yaşadıkları durumun bir an önce çözümünü bekliyor. İşte mahalle halkının su isyanı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-