Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

GİTMEDİĞİ YERDEN TRAFİK CEZASI YEDİ

GİTMEDİĞİ YERDEN TRAFİK CEZASI YEDİ
07 Eylül 2021 - 8:04

Ünyeli bir vatandaş gitmediği İstanbul’dan gelen kırmızı ışık ihlalinden trafik cezası ile şok oldu. Duruma mahkeme ile itiraz eden Mehmet Kökçü, mahkemeden de red cevabı alınca iyice çıkmaza girdi.

Ömründe bir defa olmak üzere tam 15 yıl önce İstanbul yüzü gören Ünyeli Mehmet Kökçü, iki yıl öncesinde İstanbul Büyükçekmece’de adına yazılan trafik cezası ile şok oldu. Ne İstanbul’a gitti ne de motosiklet kullanmasını biliyordu. Ancak 19 Kasım 2019 tarihinde Büyükçekmece emniyet amirliğine bağlı ekipler tarafından adına 2 bin 126 TL ceza yazıldığını öğrenince cezaya itiraz etmek istedi. Olay yargıya taşındı, itiraz edildi. Ancak ikinci bir şokta mahkeme sonucu ile geldi. Mahkeme Mehmet Kökçü’nün itirazına red kararı vererek cezayı ödemesini uygun buldu.

O tarihlerde İstanbul’da olmadım diyen çaresiz vatandaş Mehmet Kökçü, “benim böyle bir cezayı yeme şansım yok. Çünkü ne motorum var ne İstanbul’a gittim ne de motor kullanabiliyorum. Ben bisiklete bile binemeyen adamım motoru nasıl kullanayım ki. Edindiğim bilgiye göre 34 MZ 0886 plakalı motor bir firmanın kurye bölümüne ait. Ben kuryelikte yapmadım. Yeniden itirazda bulunduk ancak bu süreçte ceza faiz de yedi ve yaklaşık 4 bin 500 TL’yi geçti. Eğer bu defa da Ted cevabi gelirse İstanbul Büyükçekmece emniyet amirliğine bizzat gideceğim. Haksız yere ödemek istemiyorum” dedi.

Gitmediği şehirde, kullanmasını dağı bilmediği ve olmayan motorunun ceza kâğıdı ile kapı kapı çare arayan Mehmet Kökçü, bir an önce cezanın asıl sahibinin bulunmasını istiyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-