“Vergi Toplumun Yapı Taşıdır”…VİDEO HABER

Reklam
Reklamı Gizle

26. VERGİ HAFTASI

BLD_7372

Ünye Vergi Dairesi Müdürü Gökhan Yeneş ve Ünye Mal Müdürü Cemal Yıldız 26. Vergi Haftası dolayısıyla Üye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette verginin önemine değinen Başkan Çamyar, “ vergi toplumun yapı taşıdır, vatandaşlarımız vergilerini verecekler ki biz de onlara hizmet edebilelim” dedi.

Ziyarette Ünye’de yaklaşık 5 bin 200 mükelleflerinin olduğunu belirten Vergi Dairesi Müdürü Gökhan Yeneş; Ünye’nin vergi borçlarını ödemeleri noktasında hassasiyetleri olduğunu ancak bu yıl fındık olmadığı için mükelleflerin borçlarını ödemelerinde zorlandıklarını, kendilerinin ise mevzuat çerçevesinde vatandaşlara esneklik göstererek yardımcı olduklarını söyledi.

 

Verginin Devletin temel hizmetlerinin kaynağı olduğuna dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise; “Devlet özellikle vergiyle ilgili bölümde değişime ve dönüşüme gitmeye devam ediyor. Bu yüzden vatandaşların ayağına giden adeta onları bir özel sektörüyle karşılayan bir vergi dairesine geçiş yapılıyor. Hemşerilerimiz geçen sene fındığın olmaması sebebiyle geçim kaynakları sıkıntıya düşmüş olsa da biz umuyoruz ki bu sezonda ‘vergilendirilmiş kazanç kutsaldır’ mantığından hareketle üreticilerimiz, vergi mükelleflerimiz vergilerini zamanında ödemek suretiyle özellikle devletimizin yatırımlara yönelik faaliyetlerinin de kaynağına yönelik yardımcı olurlar. Baktığımızda en büyük havaalanı, dünyanın en uzun köprüsünü inşa ediyoruz. Artık boğazın altından tüp geçitle geçiyoruz. Ünye açısından da baktığımızda çevre yolunu bitirmekte, hastanemiz yapılıyor, tabakhane deresi, kültür sitesi, kültür yatırımları çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımız vergilerini verecekler ki biz de onlara hizmet edebilelim” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.