ÜNYE’YE KALP NAKLİ 

Reklam
Reklamı Gizle

ÜNYE DEĞİŞİYOR                                                                                                                                                                                                        BLD_4773 BLD_4774

 

 

Şehrin daha modern bir çehreye sahip olabilmesi ancak yaşanılabilir bir çevreyle mümkündür. Çarpık kentleşme ve gelişmeyen bir şehir, insanların sosyal gelişim süreçlerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Ünyemizin daha yaşanılabilir bir şehir olması, kent kimliğini kazanabilmesi için görsel ve yaşamsal alanlarımız, sosyal ve kültürel alanlarımız, dinlence ve eğlence alanlarımız, meydanlarımız yeterli bulunmamaktadır. Bu açıdan genellikle belediyemizin tasarrufunda bulunan alanların çokluğu sebebi ile pazaryeri-stadyum-minübüs garajı bölgesi, sosyal kültürel ve yaşamsal alan eksikliklerinin giderilmesinin yolunu açmak üzere kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmiştir.

Mevcut pazaryeri konumunda olan bu  alan, kentsel dönüşüm projesiyle kültür merkezi, alışveriş merkezi, kapalı yeraltı otoparkı, meydan ve yeşil alan fonksiyonlarına kavuşturulacaktır. Böylelikle 18500m² alan halkımızın dinlence, eğlence, alışveriş, sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdüreceği sosyal alan haline getirilecektir. Şu anda çok karışık bir yapıya sahip olan pazaryeri alanı modern ve ferah bir çehreye kavuşacaktır. Görsel ve yaşamsal açıdan daha yaşanılabilir hale getirilecek olan bu bölge sosyal ve kültürel açıdan şehrin gelişimine de katkılar  sağlayacaktır.

Turizm şehri olma yolunda hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracak olan bu projeyle Ünye,  farklı bir boyuta taşınacaktır. Tarihi dokusuyla, alt ve üst yapısıyla, tabi ve modern yaşam alanlarıyla ve yeni kentsel dönüşüm projeleriyle Ünye marka şehir olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 

Ahmet Çamyar

Belediye Başkanı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.