“Tarım üstü açık bir fabrikadır”… VİDEO HABER

Reklam
Reklamı Gizle

Başkan Çamyar, Ziraat Odası Seçimlerinde Konuştu

BLD_4284

Ziraat Odası seçimlerinde konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, tarıma ve hayvancılığa devlet politikası olarak destek verildiğini, çiftcinin her zaman yanında olduğunu söylerken, tarıma üstü açık bir fabrikadır, dedi.

Ünye Ziraat Odası’nda gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında yapılan seçime Osman Sarıkahraman yanı sıra Tacettin kaya da aday oldu.

Toprak, Üzerine ne kadar kötü şeyler atarsanız atın, o insan oğluna hep güzel şeyler vermiştir.. Onun için derya Mevlana Tevazuda yani mütevazı olmakta toprak gibi ol. Toprakla tarımla hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimiz bu şehrin nabzını en iyi tutan kardeşlerimizdir. Alın terinin,  emeğin, ekmeğin değerini en iyi ziraatla uğraşan kardeşlerim bilir. Bereket gibi kanaat gibi topraklarımıza ait olan kavramları en yakından yaşıyorsunuz..

Tarım üstü açık bir fabrikadır. İçinde bulunduğu sıkıntılara ve yaşanan doğal afetlere rağmen üretimi bırakmayan ülkesine ve milletine fayda sağlayan çiftçilerimiz; iklime atmosfere yağışa rüzgâra tabiatın şartlarına bağlı zor bir üretim yapan ve doğal afetlerdeki olumsuzluklardan en fazla etkilenen kesimdir. Ziraat odamız, gelişen ve değişen dünyada üreticilerimizin daha kaliteli ürün yetiştirmesi, teknolojinin verimli bir şekilde kullanılması hususunda üreticiye yol gösteren o birliği, beraberliği sağlayan bir kurumdur. Evimiz kadar köyümüz tarlamız kadar biz Ünye olarak 120 bin olarak aynı toprağın evlatları aynı büyük ailenin mensuplarıyız. Bizi bir yapan dayanışma duygularımızdır… Bizim kültürümüzde en güzel dayanışmaya örnek bağımızdaki bahçemizdeki çalışmalarımızda yapılan imecelerdir. Unutmayalım ki yüzbinlerce başak bir buğday tanesinden meydana gelir. Bereket paylaşmanın dayanışmanın bölüşmenin ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Sabırla metanetle istişareyle görüşüp konuşarak sorunların üzerine gitmeliyiz. Birbirimize olan itimadımız güvenimiz son derece önemli birbirimize inandığımız güvendiğimiz birbirimizi anladığımız sürece hiçbir engel önümüzde duramaz. Biz Şenyurt köyümüzde geçtiğimiz hafta ahırında hayvanları yanan köylümüzün de yanındayız, yine geçtiğimiz hafta Kuşculu köyümüzde evinin çatısı uçan çiftçimizin de yardımındayız. Bir buğday tanesine yüzbinlerce başağı bahşeden mutlak kudret sahibi paylaşmayışa yardımlaşmayışa bize emrediyor. Birinin toprağı suyla diğerinin toprağı gözyaşıyla sulanıyorsa orada sorun vardır… ya o su diğer toprağa ulaşır yada o gözyaşı diğer toprağa ulaşır. Bize her alanda bir olmak birlikte olmak dayanışma içerisinde yaşamak yakışır. Bu duygularımla ziraat odamızın seçiminin hayırlara vesile olmasını diliyorum…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.