Talih Kuşu Çaybaşı’ndan Şans Dağıtacak

Reklam
Reklamı Gizle

Milli Piyango’nun 9 Mart 2015 tarihli çekilişi, Ordu’nun Çaybaşı İlçesinde yapılacak

milli

    Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Ordu’da turizm hareketliliği sağlanarak, Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınmasını sağlamak amacıyla başlatmış olduğu tanıtım faaliyetleri ve etkinliklerine bir yenisini ekledi.

  Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Milli Piyango İdaresi ile yapmış olduğu görüşmeler ve yazışmalar sonucunda, Milli Piyango’nun 9 Mart 2015 tarihli çekilişinin Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde yapılmasını sağladı.

                Milli Piyango’nun 9 Mart 2015 tarihinde yapılacak çekilişin Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde yapılmasına ilişkin duyuru, Milli Piyango İdaresi’nin kurumsal web sayfasında yayınlandı.

Yapmış olduğu girişimlerle, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2015 tarihli çekilişi için satışa sunulan biletlerin üzerinde ‘Çiseli Şelalesi’nin fotoğrafının yer almasını sağlayan Vali BALKANLIOĞLU, Ordu’nun en ektili şekilde tanıtımını yapmak için her fırsatın değerlendirildiğini söyledi.

Ordu’nun yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Vali BALKANLIOĞLU, “Karadeniz, ülkemizin en güzel bölgesidir. Ordu da Karadeniz’in en güzel şehridir. Ancak, Karadeniz denilince akla Trabzon, Rize illeri gelmekte. Uzungöl, Ayder Yaylası gelmekte. Oysa, Ordu’da Uzungöl’den, Ayder’den daha güzel, daha bakir, göller, yaylalar, şelaleler, dereler, tabiat güzellikleri var. Gelişmekte olan bir eko turizm var. Doğa sporlarının her çeşidinin rahatlıkla yapılabileceği mekanlar var. Ordu’da insanların huzur ve gönül rahatlığı içerisinde tatillerini geçirebileceği, eğlenebileceği, hoşça vakit geçirebileceği ve her türlü aktiviteye yapabileceği imkanlar, fırsatlar var. Tek eksiklik, bunların yeterince tanıtılamamasıdır” dedi.

“ Biz, sahip olduğumuz turizm potansiyelimizi ortaya çıkarıp, en etkin bir şekilde tanıtmanın çabası ve gayreti içindeyiz” diyen Vali BALKANLIOĞLU, “ Bunun için de her fırsatı değerlendirip, her mecrayı kullanmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de çok mütevazi bütçemizle en etkin, dikkat çekici, ses getirici tanıtım faaliyeti yürütüyoruz. Ulusal bazda yayın yapan televizyon kanallarını Ordu’ya davet ederek, program çekimlerinin Ordu’nun farklı yerlerinde, yörelerinde yapılmasını sağlıyoruz. Okuyucu kesimi çok olan prestijli dergilerde Ordu’ya yer verilmesini sağlıyoruz. Milli Piyango gibi takipçisi ve ilgilisi çok olan bir kurumun hem biletinde yer almak, hem de bir çekilişinin Ordu’da yapılacak olması önemli bir tanıtım fırsatıdır. Biz, sürdürmekte olduğumuz bu tanıtım atağımızla Ordu’da önemli ölçüde turizm hareketliliği sağlayacağımızı ümit ediyorum. Bunun meyvelerini ise önümüzdeki yaz sezonundan itibaren alacağız kanaatindeyim. Çünkü, Ordu’ya yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin her geçen gün artmakta olduğunu gözlemliyoruz. İnşallah bu tanıtım faaliyetlerimizle bu ilgi daha da artacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.