MART AYI TURNE AYI… VİDEO HABER

Reklam
Reklamı Gizle

ÜNYE SANAT TİYATROSU

Adsız

Ünye Sanat Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Hamza ALP, Mart ayında gerçekleştirecekleri turneler ve sergileyecekleri oyunlar hakkında bilgiler verdi ve Ünye Sanat Tiyatrosu olarak Mart ayının onlar için turne ayı olduğunu söyledi.

Ünye Sanat Tiyatrosu olarak 2 oyunla turneye çıkıyoruz. Bunlardan biri DUVAR, diğeri ise NALINLAR. NALINLAR isimli oyunumuz; Necati CUMALI’nın yazmış olduğu, Ege şivesiyle sahnelerde yer alan bir oyundur. Fakat biz Ünye Sanat Tiyatrosu olarak bu oyunu Ünye şivesiyle sergiliyoruz.

Turnelerinin ilkini 7 Martta Trabzon’un Akçaabat ilçesinde gerçekleşen, 5. Erol Günaydın Tiyatro Festivalinin yedinci aksamı NALINLAR adlı oyunlarıyla gerçekleştirdiler. Mart ayının 25’inde Ankara Ulus Necip Fazıl Kısakürek sahnesinde NALINLAR. Akabinde 26 Martta İstanbul Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezide, 27 Martta İstanbul Ümraniye Atakent Kültür Merkezinde DUVAR, 28 Martta Sarıyer Tiyatro Günleri Festivalinde NALINLAR isimli oyunları sergileyeceklerini söyledi.

10850034_803220106397796_5717939734126761523_n

Ünye Sanat Tiyatrosu ekibinin bir parçası olduğundan onur duyan ve bu kadar kısa süre içerisinde çok önemli işlere imza attıklarını söyleyen Hamza ALP;

”Bu, bizler için onur ve gurur verici bir olay. Çünkü 3 yıllık bir tiyatro geçmişimizin hemen 3. yılında turnelere ve festivallere çağrılmamız bizleri ciddi anlamda onurlandırıyor. Geçtiğimiz yıl da DUVAR isimli oyunumuzla Denizliye gidip ödüllerle dönmüştük. Biz 10 kişilik bir ekibiz. Bu ekiple birlikte Ünye’nin adını Sanat adına, Kültür adına en iyi yerlere taşıma arzusundayız. Herkes kendi alanında Ünye’nin adını en iyi şekilde duyurmak için mücadele ediyor. Bizde ekip olarak herkes gibi bu mücadeleyi kendi alanımızda gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Ünye halkının affına sığınan Hamza ALP, herkesin bildiği gibi her çarşamba Ünye de oyunlarımızı sergilemekteyiz. Fakat son 1 aydır bu oyunlarımızı gerçekleştiremiyoruz. Bunun sebebinin ise, turne hazırlıkları yapıyor olmalarından dolayı olduğunu söyledi.

11059326_803220226397784_8589437857270489779_n

Ankara ve İstanbul’da ki Ünyelilere de çağrıda bulunan Sayın ALP;

”Oyunlarının ücretsiz olduğunu ve Ankara, İstanbul da ki bütün hemşehrilerimizi oyunlarımıza davet ediyor ve bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

Bu turne sürecinde aldıkları finansal destekten bahseden Hamza ALP; Ankara turnesini Sayın Millet Vekili Mustafa HAMARAT, İstanbul turnesini ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığının karşıladığını, yol ve konaklama masraflarını ise; Ünye Sanat Tiyatrosu ekibi olarak kendilerinin karşıladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.