Kızılay Kan Merkezinden Muhtarlara Teşekkür Plaketi

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesi Tarafından  Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde Kan Bağışına Destek veren Ünye Mahalle Muhtarlarına Plaket Töreni Düzenlendi..

Düzenlenen Programa Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren Ve Ünye Mahalle Muhtarları Katıldı. Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi ve Kızılay iş birliği ile Ünye’de kan bağışı kampanyası düzenlenmiş ve Ünye’de kan bağış rekoru kırılmıştı. Bu kapsamda  yemek programı düzenleyerek kampanyaya destek veren mahalle muhtarları, Kızılay Ünye Şubesi ve Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü ile bir araya geldi. Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı Dr. Ali Alver yaptığı konuşmasında “Türk Kızılay’ı Osmanlı’dan Cumhuriyetimize devrolan ender kurumlarımızdan bir tanesidir. Sizler gibi bu kurumu sahiplenenler olmasaydı bir asrı aşkın bir kurum olamazdık. Bu anlamda her dönemde Kızılay’ı sahiplenenlerin ahirete intikal etmiş olanları rahmetle anıyorum, yaşayanları ise şükranla anıyor, sonsuz katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi koordinatörlüğü ve himayesinde gerçekleştirilen ve Ünye için bir iftihar meselesi olan kan bağışı kampanyası münasebetiyle katılarını değerlendirmek amacıyla bir araya geldik. İnsanlık hizmetinde olan bu kurumun devamlılığını temin etmek bakımında hizmetlerinizin ve desteklerinizin devamını diliyorum” dedi.

İyi Çalışarak Muhtarlarımızla Beraber Kan Bağışı Kampanyalarımız Daha Verimli Olur.

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, konuşmasında ise “Kızılay farklı bir kurum ve farklı bir iştir. Bu kurumda görev yaparken ahretinizi kurtarıyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Çok manevi düşüncelerle bu işe ortaklık edersiniz. Ben tüm katılımcıların bu doğrultuda hareket ettiğini gördüm ve bu bizi daha çok sevindirdi. Gelişmiş ülkelerde kan bağışı yüzde 5’lerdeyken bizim ülkemizde yüzde 4’lerde, Ordu ilimizdeyse yüzde 6’lardadır. Kan bağışı kampanyalarında Türkiye geneline baktığımız zaman da ortalarda yer alıyoruz. Biz şunu anladık, iyi çalışıp, muhtarları işin içine alırsak kampanyalarımız daha verimli olur. Aralık ayında yaptığımız kan bağışı kampanyalarında 270 ünite kan bağışı oldu. Daha önce müftülükle yaptığımız kampanyada 402 ünite kan toplanmıştı ve bu Ordu’nun da rekoruydu. Kızılay bir afet kurumu olduğundan dolayı aynı zamanda Sayın Numan Kurtulmuş’a bağlı bir kurum. Olaya bu anlamda baktığımız zaman Ünye’yi nereye getirebiliriz noktasında elimizde bir güç olarak gösterebiliriz. Kızılay sizlerin hayatlarını kurtarmak için var. Bahar aylarında meydanda büyük bir kampanya yapmayı planlıyoruz. Karnaval şeklinde olsun, alacağımız kan 2 bin ünite civarında olsun. Toplu halde çalışırsak bu çok zor olmayacaktır” dedi.

BLD_8379 BLD_8391 BLD_8395 BLD_8405 BLD_8427 BLD_8437 BLD_8447 BLD_8468 BLD_8474 BLD_8482 BLD_8502 BLD_8510

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.