Kadınlar Plajı İçin İlk Adım

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin değişim projeleri tek tek hayata geçiyor.

10472109_1620508161503969_2561653086957254788_n

Kıyılarda kuralsız yapıları yıkan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Efirli Bölgesi için hazırladığı proje doğrultusunda ‘Kadınlar Plajı’nı hayata geçiriyor.

Başkan Enver Yılmaz’ın talimatları ile başlatılan çalışmalara göre ‘Efirli Kadınlar Plajı Peyzaj Tasarım Projesi’ yaklaşık 12 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Başkan Yılmaz, konu hakkında yaptığı açıklamada, alanın sıradan bir kumsal olarak değil, insanların uzun süre vakit geçirebileceği bir rekreasyon alanı olarak tasarlandığını belirterek, “Bu alanda aynı zamanda sadece bayanlara hizmet verecek yaşam alanı olarak düzenlenen Efirli Kadınlar Plajı bünyesinde; yürüyüş yolları, sahil büfe, soyunma kabini, wc, ilk yardım, güvenlik ve mescit bulunuyor” dedi.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde aile ve kadın plajları oluşturacaklarını belirterek, “Herkes denizden faydalanabilmeli. Aileler için ve kadınlar için de ayrı plajlar oluşturacağız. Oluşturulacak plajlarda cankurtaran, sosyal tesisler gibi hizmetler de olacak. Projelerimizi kısa süre içerisinde tamamlayacağız” diye konuştu.

Efirli Kadınlar Plajı Proje ihalesinin 3 Mart 2015 tarihinde yapılacağı bildirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.