İnşaat Boyacılığı kursu başladı.

Reklam
Reklamı Gizle

00000432652

Ünye Kaymakamlığı, Ünye İŞKUR Hizmet Merkezi ve Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan İnşaat Boyacılığı kursu başladı.

Ünye Kaymakamlığı, Ünye İŞKUR Hizmet Merkezi ve Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan “İnşaat boyacılığı” kursu başladı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) belirlediği 25 kursiyerin katıldığı kursla ilgili bilgi veren Ünye İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özcan, katılımcıların teorik ve uygulamalı eğitim alacağı kursun 568 saat süreceğini belirtti.

Uygulamalı eğitim bölümünde Ünye Kaymakamlığınca belirlenen yardıma muhtaç ve yaşlı kişilerin evlerinin boyanacağını vurgulayan Özcan, “Eğitim sürecinde ihtiyaç duyulan malzemeler ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacak. Kurs süresince 300 yardıma muhtaç ve yaşlı kişinin evinin boyanması hedefleniyor. Kursa 15’i erkek toplam 25 kişi katılıyor” dedi.

Özcan, kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortaları’nın da İŞKUR tarafından karşılanacağını, kursiyere ise günlük 40 TL ödeme yapılacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.