İhtiyaç Sahibi 5 Bin Öğrenciye Giysi Yardımı Yapıldı

Reklam
Reklamı Gizle


66666 

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın girişimleriyle Ordu’da ihtiyaç sahibi 5 bin öğrenciye giysi yardımında bulunuldu.

 Birleşmiş Markalar Derneği’nin, “Türkiye’de sırtı ve ayağı üşüyen çocuk kalmayıncaya kadar” hedefiyle başlattığı “Türkiye’nin Markaları Türkiye’nin Çocuklarını Giydiriyor” sosyal sorumluluk çalışması kapsamında, Ordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen 5 bin öğrenciye 1 mont ve bir çift ayakkabıdan oluşan giysi yardımı yapıldı.

“Türkiye’nin Markaları Türkiye’nin Çocuklarını Giydiriyor” sosyal sorumluluk çalışması kapsamında yapılan giysi yardımları hakkında bilgi veren Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Hüseyin DOĞAN, “Birleşmiş Markalar Derneği, 500’ü aşkın üye markasıyla, Türkiye’de 60 binden fazla, yurtdışında ise 84 ülkede 3 bin mağazaya sahip sektörel bir sivil toplum kuruluşudur. BMD markaları mağazacılık alanında yaklaşık 370 bin kişiye istihdam sağlarken 38 milyar USD’lik bir büyüklüğü temsil etmektedir. Üretimi ve ihracatıyla, yarattığı istihdamla Türk ekonomisine katkı sağlayan BMD, ‘Türkiye’de sırtı ve ayağı üşüyen çocuk kalmayıncaya kadar’ hedefiyle başlattığı ‘Türkiye’nin Markaları Türkiye’nin Çocuklarını Giydiriyor’ sosyal sorumluluk çalışması kapsamında, 2010-2014 yılları arasında, değeri 180 milyon TL’nin üzerindeki ürünlerle 1 milyon öğrencimizi giydirdi” dedi.

BMD Başkanı Hüseyin DOĞAN, “Proje kapsamında, Ordu iline bağlı ilçelerdeki ilköğretim okullarından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla belirlenecek her bir öğrenciye 1 mont ve 1 çift ayakkabı verilecek olup, projemiz birinci, ikinci ve üçüncü kademede okuyan 5-18 yaş aralığındaki ihtiyaç sahibi öğrencileri kapsayacaktır. Her ihtiyaç sahibi öğrencimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi arzu ediyor olmakla birlikte elimizdeki olanaklar ölçüsünde, Ordu’da toplam 5.000 öğrenci için kontenjan ayırmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Birleşmiş Markalar Derneği’ne üye firmalardan temin edilen giysiler, Ordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.