“Haber Ekranı” Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu

Reklam
Reklamı Gizle

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, TGRT Haber kanalının sabah kuşağında yayınlanan “Haber Ekranı” adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

DSC_3923

Vali BALKANLIOĞLU, Yaprak HIRKA’nın sunduğu programda, Ordu-Giresun Havalimanı ve turizm başta olmak üzere bir çok yönüyle Ordu’yu anlattı.

Ordu-Giresun Havalimanının deniz üzerine inşa edilen dünyanın 3. havalimanı olduğunu söyleyen Vali İrfan BALKANLIOĞLU, “Aldığımız bilgilere göre herhangi bir sorun olmadığı takdirde Mayıs ayı sonu itibari ile tarifeli uçuşlara başlanacak. Ordu-Giresun Havalimanı örnek bir proje” dedi.

Havalimanının turizme katkısı ile ilgili de görüşlerini açıklayan Vali BALKANLIOĞLU, turizmde en önemli hususun ulaşım olduğunu belirterek, havalimanının hizmete girmesiyle birlikte Ordu’da turizmde patlama yaşanacağına inandığını ifade etti.

“Ordu bozulmamış doğası, nefis manzarası ile mükemmel bir şehir. Sahili ayrı, dağları ayrı bir güzelliğe sahip” diyen Vali BALKANLIOĞLU, ”Ordu’ya gelen insanlar huzur buluyor. Herkesi ilimize bekliyoruz. Son dönemlerde Arap turistlerin ilgisi oldukça fazla. Sadece Trabzon’a gelen yılık turist sayısı 260 bin ve elde edilen gelir ise 750 milyon dolar. Amacımız, Ordu’nun güzelliklerini tanıtmak ve turizm pastasından hak ettiğimiz geliri almaktır” şeklinde konuştu.

Ordu’nun bozulmamış sahili ile örnek bir il olduğunu vurgulayan Vali BALKANLIOĞLU, ”Perşembe ilçemiz dünyanın 161. Cittaslow (sakin şehir) ünvanını aldı. Fatsa ilçemize bağlı Gürcülerin yaşadığı Kabakdağ Mahallemizde yüzün üzerinde yemek çeşitleri sunuluyor. Derelerimiz, şelalelerimiz ayrı bir renk katıyor. Ayrıca, doğa sporları içinde çok uygun alanlarımız bulunuyor” dedi.

Şehir merkezinden Boztepe’ye uzanan teleferik sistemini de anlatan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, ”Teleferikle Boztepe’ye çıktığınızda Ordu’nun muhteşem manzarası sizleri bekliyor. Diğer illerde Ordu’nun teleferik sistemini örnek alıyor. Teleferik yolculuğu ile Ordu’muzun güzelliğini izlemek bir başka keyif veriyor insana” diyerek, Çambaşı yaylasında yapılan kayak tesisi ile ilgili çalışmalarında hızla devam ettiğini, yürüyüş parkurları, yamaç paraşütü ve doğası ile Ordu’nun sağlığında merkezi olduğunu ifade etti.

Vali irfan BALKANLIOĞLU, programın son bölümünde “Ordu’yu tanıtım amaçlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Ordu’nun tanıtılması, güzelliklerinin her yönüyle bilinmesi arzusundayız. Herkesi Ordu’ya bekliyoruz” dedi ve sözlerini tamamladı.

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, TGRT Haber kanalının sabah kuşağında yayınlanan  ”Haber Ekranı” adlı programın ardından, TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Suat YILMAZ ve Haber Müdürü Hasan KÖSEOĞLU’yu da ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve Ordu’nun tanıtımına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.