EMITT’te, “İşbirliği Güçbirliği” Projesi Doğdu

Reklam
Reklamı Gizle

İrfan BALKANLIOĞLU, “Girişimleriyle başlatılan turizm hareketliliğini her alanda geliştirmek istiyoruz”

001 (2)

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMIIT)’na katılan Amasya, Giresun, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon illerinin İl Kültür ve Turizm Müdürleri ve turizm sektör temsilcilerinin katılımı ile EMIIT Fuarı’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

Karadeniz Bölgesinde turizmin geliştirilmesi, sürdürülebilir yapıya kavuşturulması için karşılıklı istişare ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yapılan toplantıda, bölge illerinin turizmde İşbirliği Güçbirliği Projesi oluşturulması ve uygulanması kararlaştırıldı.

Karadeniz Bölgesi’nde turizmin daha da geliştirilmesi amacıyla yapılması gereken çalışmaları ve birlikte hareket etmeyi hedefleyen İşbirliği ve Güçbirliği Projesi’nin ilk çalıştayı Ordu’da yapılacak.

Yapılan toplantı ve İşbirliği Güçbirliği Projesi hakkında bilgi veren Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK, “Batı Karadeniz Bölgesi içinde yer alan illerin İl Kültür ve Turizm Müdürleri ile turizm sektörü temsilcilerinin katılımıyla EMIIT Fuarı’nın 3. Günü bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantının amacı, Karadeniz Bölgesinde turizmin geliştirilmesin ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması konusunda karşılıklı istişarede bulunmak ve fikir alışverişi yapmaktı. Toplantıda, bu amacımızı gerçekleştirmek üzere ‘İşbirliği Güçbirliği’ adıyla bir proje hazırlanması ve bu projenin DOKA’ya sunulması, 6-7 Şubat 2015 tarihlerinde Ordu’da bir çalıştay yapılması kararlaştırıldı. Ordu’da, Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nun girişimleriyle başlatılan turizm hareketliliğini her alanda geliştirmek istiyoruz. Bunun için de her fırsatı en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz de bizlere rehberlik ve önderlik yapıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Uğur TOPARLAK, “İşbirliği Güçbirliği” projesi kapsamında, 6-7 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek turizm geliştirme çalıştayına tüm turizm sektör temsilcilerinin davetli olduğunu ve katılımlarını beklediklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.