ÇİFTÇİYİ RANT MESELENİZE ALET ETMEYİN…VİDEO HABER

Reklam
Reklamı Gizle

Sarıkahramana soruyoum Bu İşin Hukuku Nerde ,Vicdanı Nerde

44444

Dört dönem Ziraat Odası başkanlığı yapan Dursun Bulat, yaklaşan Ziraat Odası seçimleriyle ilgili gündeme çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eski başkan Dursun Bulat şu anki yönetimin çiftçinin yanında değil, onlardan rant sağlayan görüntü sergilediğini söyledi.

Çiftçiyi temsil  eden Ziraat Odaları, üyelerinin sorunlarını, ihtiyaçlarını, aksaklıklarını gidermek devletle beraber çiftçinin haklarını koruma görevi olan bir yer.

Çiftçilerimiz mağdur durumdadır. % 40 bin ton üretim yaparken, bu sene 8 ton mahsul oluşmuştur.Halkımız ve çiftçilerimiz zor durumdadır. Bu ne demektir çiftçi bu sene açtır, çaresizdir ve yoksuldur. Kısacası  çiftçimiz bitiktir. Kaldıki çftçi mağduriyetini giderecek savunma yapacak mercilerden birisi Ziraat Odasıdır.

Ziraat Odası çiftçinin bütün haklarını savunup kollamak zorundadır ama görüyoruz ki bu gün çiftçiyi temsil eden insanlar, bu kadar zor bir ortamda aidatlara %50 zam yapma lüksünde bulundular, çok yazık!

Akadaşlar bu milletten ne kaçırıyorsunuz, amacınız nedir? Mağdur olan bu insanlara yaptığınız bu zam reva mıdır? Gelecek sene yapın, ilerki seneler de yapın. Birde üstüne üstlük 2015 in aidatlarını 2014 de peşin almaışlardır. Böyle bir hakları varmıdır. Aidatları bir sene önce alıyorsunuz hemde %50 zamla tahsil ediyorsunuz, bu hangi yasaya, hangi vicdana uygun soruyorum. Ziraat Odasının işi para almak değil, kayıt tutmak değil çiftçiye yararlı olmaktır. Yoksa çiftçiye faydası olmayan bir yere para ödemek enayilikten öteye geçmez.

Seçim süresi Ziraat Odalarında delege sistemiyle her mahalleden bir kişi temsil ediyor. Mahallelere sandık koyulmadığı ve çiftçilerin tam temsil edildiği konusunda şüphelerim var.Makamlar gelip geçicidir, baki olan insanlıktır ve hizmetlerdir.

Çiftçilerimize hizmet vermek için bu makama gönül vererek çalışmak isteyen arkadaşlar hiç bi rant peşinde koşmadan seçilmelidirler. Bu işi adam gibi götürsünler, çiftçiyi halkı düşünerek hareket etsinler. Kendi işlerinde kavga etmeleri güç ve rant meselesinden kaynaklanıyor dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.