CHP’li Bayanlardan Vekile Suç Duyurusu

Reklam
Reklamı Gizle

CSAA

Cumhuriyet Halk Partili  bayanlar, Vekil Tülay Papuçcuoğlu’nun sanal ortamda yapmış olduğu paylaşımları gerekçe sunarak istifaya davet ettiler ve suç duyurusunda bulundular.CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyya Sezginbaş, Ak Parti Milletvekili Tülay Babuşçuoğlu’nun sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı ‘600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arasının sona erdiği’ yönündeki paylaşımını kınayarak dilekçe hazırladığını ve Ünye Cumhuriyet Savcılığına vererek suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Yazdığı dilekçeyi açıklayan Sezginbaş; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim şekli Cumhuriyettir” dedi ve devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde vekil olduğu halde 15 Ocak 2015 tarihinde sosyal medyadaki paylaştığı ifadelerinden dolayı Tülay Babuşçuoğlu’nu kınıyor ve istifaya davet ediyorum. Vatandaşı olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin öğretmeni, annesi ve kadınıyım. Cumhuriyet’le sahip olduğumuz değerlerimizi yok sayan, seçme ve seçilme hakkını Cumhuriyet’i sahip olduğunu, vergilerimizden ve oylarımızdan dokunulmazlık hakkından yararlanarak 90 yıllık Cumhuriyetimizi, Osmanlı’nın reklam arası kabul edilen zihniyete anayasamızın değiştirilemeyen maddesi “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim şekli Cumhuriyettir” bunu hatırlatıyorum. Anayasamıza, Cumhuriyet ve Atatürk İlkeleri’ne bağlı kaldığı yeminini etmiş olan bu vekil hakkında suç duyurusu yapıyorum. Gereğini arz ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.