“Bakış Açısı” Programının Konuğu Oldu

Reklam
Reklamı Gizle

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, uydudan yayın yapan TV52’de canlı olarak yayınlanan “Bakış Açısı” programının konuğu oldu.

002 (1)

            Ozan Gürhan KARAHAN’ın sunduğu, gazeteci Temel AŞAR’ın yorumcu olarak yer aldığı “Bakış Açısı” programının konuğu olan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, Ordu’nun gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

            Programa katılmadan önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN’ın 6 Şubat 2015 Cuma günü Ordu’ya gelerek, Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında incelemelerde bulunacağı bilgisini aldığını ifade ederek, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN, 6 Şubat 2015 Cuma günü Ordu’ya gelecek ve Ordu-Giresun Havalimanında incelemelerde bulunacak” dedi.

            “Ordu Çok Güzel Bir Şehir”

Ordu’nun çok güzel bir şehir olduğunu belirten Vali BALKANLIOĞLU, “Ordu çok güzel bir şehir. Karadeniz’in güzelliğini bilmeyen yok ama saklı cennetleri bilen yok. Biz fındığa alternatif olarak, turizm alanında Ordu’nun tanıtımı için kolları sıvadık. Fındık varsa para var, yoksa para da yok. Bu yüzden fındığa alternatif ne yapılabilir. Bu güzellikleri ortaya çıkarmamız lazım, tanıtmamız lazım. Önce Türk halkına bu güzellikleri göstermeliyiz. İnsanlar binlerce kilometre uzaklara gidiyorlar. Çiseli Şelalesini gördüm, hayran kaldım.  Ulubey’in Kadıncık köyüne gittim ve oradaki şelaleyi gördüm. Çambaşı Yaylasını, Perşembe Yaylasını birçok yayla ve şelalelerimizi gördüm. Bunlar yayla kesimi bir de sahili var eşsiz güzellikleri doğası bozulmamış ilçe sahillerimiz var. Kaç tane vilayet var merkezinde Mavi Bayraklı plajı olan hiç yok sadece Ordu’da var. Ordu sahili ve yayları bakımında gezmeye görmeye değer. Bizimde amacımız önce Türkiye’ye sonrada tüm dünyaya tanıtmak bunun içinde yoğun çalışmalarımız sürüyor” dedi.

“Ordu-Giresun Havalimanı Türkiye’nin Medarı İftiharıdır”

Ordu-Giresun Havalimanı projesinin Türkiye’nin medarı iftarı olduğunu dile getiren Vali BALKANLIOĞLU, “Ordu-Giresun Havalimanı projesi Türkiye’nin medarı iftiharıdır. Ordu ve Giresun bu konuda şanslı. Ordu biraz daha şanslı, havaalanına biz daha yakınız. Seyahatte en önemli unsur ulaşım. Gideceğiniz yer ne kadar güzel olursa olsun, ulaşım saatlerce olunca insanlar gitmek istemiyorlar. Bu havaalanı turizm açısında olmazsa olmaz. Hayallerimiz büyük olursa gerçekleşmesi olabiliyor. Bizim havaalanımız son teknoloji ile yapılıyor” ye konuştu.

“Ordu’yu Her Yönüyle Tanıtmanın Gayreti İçindeyiz”

Ordu’nun her yönüyle tanıtımına ağırlık verdiklerini ifade eden Vali BALKANLIOĞLU “Ulusal kanallardan aklınıza hangi kanal geliyorsa getirdik Ordu’ya. Ordu’nun pek çok yemek programında, belgesel programında tanıtımı yapıldı. TRT dahil önümüzdeki dönemde ulusal kanallara Ordu’nun tanıtımını sürdüreceğiz. Pek çok dergide de Ordu’nun tanıtımı yapıldı. Ordu’yu tanıtım faaliyetlerimiz bundan sonra da devam edecek” şeklinde konuştu.

“Eğitimde Başarıyı Artıracağız”

Ordu’da eğitimde başarıyı artırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Vali BALKANLIOĞLU, “19 tane öğrenci fen lisesinde tam puan aldılar. Tüm ilçe müdürleri ile bir dizi toplantılar yaptık. Toplantımızda yönetici arkadaşları tüm olanaklar ellerinizde diyerek onlara da bu konuda yardımcı olacağımızı belirttik. Bu konuda desteğimiz sonsuz” dedi.

Anahtar Kelime: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.