ARGAN YAYLASINA BAYRAK DİKİLİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

aaa

Sosyal medya üzerinde Akkuşlular tarafından her gün dile getirilen Argan Yaylası’na bayrak dikilmesi doğrultusundaki istek yerine getirildi. Akkuş Belediyesi’nin girişimi ve işadamı Vedat Ağca’nın katkıları sonucu Akkuş’un simge yeri olan 1650 metre yüksekliğindeki Argan Yaylası’nda bayrak dün itibarıyla dalgalanmaya başladı.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Sosyal medya üzerinde her gün Argan Yaylası’na bayrak dikilmesiyle ilgili istekler vardı. Yaylaya bayrak dikilmesiyle ilgili bir çalışma yapacağımızı işadamımız Vedat Ağca’yla paylaştık kendisi belediye öncülüğünde yapılacak böyle bir çalışmaya katkı sağlayabileceğini ifade etti. Bizde bu konuyla ilgili çalışma başlatarak bayrağı Argan Yayla’mızda dalgalandırmaya başladık.

İşadamımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Argan Yaylası ilçemizin simge yaylasıydı, dalgalanan bayrağımızla şimdi daha da güzel oldu. Bayrak dikilen alanın çevre düzenlemesini ve ışıklandırmasını da tamamladığımızda burası ayrı bir güzelliğe kavuşacak. Akkuş’ta 30 Mart’tan sonra değişim başladı, vatandaşlarımız bunu her geçen gün daha da fazlasıyla görmeye başlayacak” dedi.

Argan Yaylasına dikilen bayrak 30 metre yüksekliği ve 54 metre kare genişliğiyle bölgenin en yüksek ve en büyük bayraklarından biri olma özelliğini taşıyor

Anahtar Kelime: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.