Genç Konsey Seçimini Yaptı

Reklam
Reklamı Gizle

GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Ordu’da ilk kurulumu tamamlanan Ünye Kent Konseyinde, Çocuk Meclisi ve Engelli Meclisinin ardından Gençlik Meclisi oluşturuldu.

30 Mart Yerel seçimlerinden kısa bir süre sonra oluşumu tamamlanan Ünye Kent Konseyinde yapılanma devam ediyor. Çocuk Meclisi ve Engelli Meclisi oluşturan Kent Konseyi, şimdide Gençlik Meclisi oluşturdu.

Ünye Ziraat Odası salonunda İbrahim Cerrahoğlu’nun Başkanlığında toplanan Ünye kent Konseyi üyeleri, Gençlik Meclisi oluşumunda başkanlık için adaylığını koyan 6 genç arasından seçimini yaptı. Oyların çoğunluğunu alan Duygu Güler ilk Gençlik Meclisi Başkanı seçildi.IMG_6565

Gençlere hitap eden Ünye Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cerrahoğlu, gençlere güvendiklerini ifade ederek; “Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak ilk toplantımız. Bundan sonra bu iş böyle olmayacak. Bizimle koordineli olmak koşuluyla siz kendi toplantılarınızı ve genel kurullarınızı kendiniz yapacaksınız. Çok güzel 21 tane arkadaşımız gelmiş. Zaten bizim Milli Eğitim ve derneklerden istediğimiz sayıda buydu. Sizleri temsilci olarak aldık. Sizler bundan sonraki çalışmalarınızda oluşacak başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bu sayıyı çoğaltacaksınız. İnşallah çok güzel bir çalışma ortamı bizleri bekleyecek. Biz gençliğe güveniyoruz. Sizlerde gençliğin seçilmiş yüz aklarısınız. En azından biz sizleri öyle görüyoruz” dedi.

Gençlik Meclisi Başkanlığına seçilen Duygu Güler ise seçilmesinden dolayı genç üyelere teşekkür ederek; “inşallah düşüncelerimizi ve anlattıklarımız birlikte çok güzel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Birlikte çok güzel çalışacağımıza inanıyorum, beni seçtiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Toplantıda gençlik başkanlığının yanı sıra yönetim kurulu üyelerinin de seçimi gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir