FINDIKTA İHANETİN BELGESİNİ AÇIKLADI

Reklam
Reklamı Gizle

ADAM OLAN LAFININ ARKASINDA DURUR
2021 yılı Fındık Rekolte çalışması tamamlandı 650 bin ton Rekolte tahmini açıklandı. Bu rekolteyi beğenmeyen, fındık fiyatının düşük şekillenmesini isteyen yabancı fındık karteli ve onun taşeronluğunu yapan ihracatçı birliklerinin iki gün sonra oturdukları yerden 815 bin ton açıklama yapması edepsizliktir. Çünkü 650 açıklamasını yapan tarım Bakanlığının komisyonu içinde İhracatçı birliklerinin temsilcisi de vardı. Başka kim vardı? Tarım İl müdürlükleri, TMO, Fiskobirlik, Ticaret bakanlığı, Ticaret Sanayi odası, Fındık borsası, ziraat odaları, üniversiteler, fındık çalışma grubu, ihracatçı birlikleri temsilcisi dahil 10’a yakın devlet kurumu ve sektör temsilcisi büyük bir emek ile bu çalışmayı yaptı. Sonuç işlerine gelmedi. Oturdukları yerden sahadaki gerçeğin aksine daha yüksek bir rakamı açıklama yaptılar. Bununla da yetinmeyip kirli eller ve kirli ilişkiler ile tarım bakanlığına baskı yaparak yeniden rekolte çalışmasına ikna ettler.
16 Temmuz 2021 tarihli bu belgede daha 10 gün önce yapılmış rekolte çalışmasına rağmen Tarım Bakanlığı il müdürlüklerine ikinci bir rekolte çalışması yapılması talimatını veriyor. İşte bu ihanetin belgesidir. Geçmiş yıllarda böyle bir şey görülmemiştir. Neymiş 27 Temmuza kadar çalışmayı bitirin. Zaten bayram sonu millet bahçeye giriyor hasat başlıyor.

Fındıkta milli bir hesap yapalım. Fındıkta kiloda 1 TL kayıp ülkemiz adına bu yıl için 650 milyon lira kayıp demektir. Kiloda 50 kuruş kayıp demek bir Ordu-Giresun hava limanının kaybı demektir. 3-5 kuruş kazanç için ülkesinin milyarlarca lirasını uluslarası kartele satmak vatana ihanettir. En basit tabiri ile şerefsizliktir alçaklıktır. Bu kurak hava ve kötü iklim koşullarında rekoltenin 650 den de aşağıda çıkması beklenmektedir. Bu nedenle yapılacak olan ikinci rekolte hamlesi de onların elinde patlayacak yüksek beklerken daha da düşük çıkacaktır Bu nedenle bu ikinci rekolte çalışmasını yapacak olan tüm birimleri ve Tarım İl müdürlerini uyarıyorum. Eğer aynı ya da daha düşük bir sonuç çıkmaz, talimat ile daha yüksek bir rekolte altına imza atarsanız milli bilinciniz varsa vatana ihanetten, dini inancınız varsa harama ortaklık ve aracılık etmekten iki cihanda da iki elimiz yakanızda olacaktır.
İktidarın bölge vekilleri de 30 TL Fiyat açıklayıp ortalıktan kayboldular. Tam konuşulacak zamanda konuşmayıp saklanacaksanız sonsuza kadar da konuşmayın. Nasıl ki biz sn.genel başkanımıza ısrarla bilgi ve rapor aktarıp 35 TL açıklamasına katkı yaptıysak, sizin de şimdi Erdoğanın kapısına sandalye çekip halkın beklentisini 30 TL üzerinde ifade ettiğiniz rakamı açıklatmak için ısrar etmeniz?lazım. 30 TL deyip kaçıp saklanmayın. Adam olan lafının arkasında durur.

Anahtar Kelime: , , ,