Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Fındıkta acil yapılması gerekenler

Fındıkta acil yapılması gerekenler
10 Kasım 2020 - 1:03

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Ziraat Odası ziyaretinde fındığı konuştu. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’ya yapılan ziyarete CHP İl Başkanı Atila Şahin ve yönetimi, Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz ve yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Çabuk, Altınordu Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Pala ile birlikte katılan Adıgüzel şunları ifade etti:

“Fındığa siyaset üstü bakıyoruz. Çünkü Emek en yüce değerdir. Katkı koyan herkese teşekkürü borç biliriz. Altınordu Ziraat Odası da bu konuda olumlu çalışmaları olan bir odamızdır.

Fındıkta uluslararası kartelin fındık stoku bitmek üzere. Artık alım yapmaya hazırlanıyor. Bu nedenle fındık fiyatını düşürmeye çalışıyor. Tam tersine fındığı elde tutup talebin artacağı bu önümüzdeki dönemde fiyat artışı beklemek lazım.

Fındıkta iki temel önerimiz var

1- TMO fındık alımına 31 Aralık’tan sonra da devam etmelidir. Uluslararası kartel ve yerli işbirlikçileri 31 Aralık’tan sonra boşa düşecek olan üreticiyi avlamak için beklemekteler.

2- Fındık fiyatı acilen revize edilmelidir. Dolar ölçekli revizyon  22.5 TL fiyat verildiğinde dolar ne ise bugünkü kur üzerinden fiyat revizyon talep ediyoruz. Bu da 25 TL nin üzerindedir.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-