Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FINDIK FİYATINDA UMUTLU BEKLEYİŞ

FINDIK FİYATINDA UMUTLU BEKLEYİŞ
14 Eylül 2021 - 0:56

Ünye’de Arzanoğlu Tarım Ürünleri İşletmecisi Ersin Şahin Arzanoğlu, fındık fiyatları ile ilgili gazetemize açıklama yaptı.

Arzanoğlu Tarım sahibi Ersin Şahin Arzanoğlu, bu sene fındık fiyatına zam gelmediğini geçen sene oranla düşük olduğunu belirtti.

Arzanoğlu Tarım Ürünleri İşletmecisi Ersin Şahin Arzanoğlu, konuşmasında şu sözleri ifade etti;

“Fındığı faturalı 24 TL olarak alıyoruz. 2017 yılında olduğu bu senede hasatta çok çürük ile karşı karşıya kalıyoruz. TMO’dan fındıkların geri dönmesi bizleri de gevşetmeye başladı. Fındık TMO’dan geri dönmeseydi fiyat 25 TL’yi bulmuştu. Fındık 50 randıman faturalı olarak 24 TL’den işlem görüyor.

Büyük harmanlarımız hala duruyor. Üreticilerimizden tek ricam fındığı çok iyi seçsinler. Yaprak altında kalan fındıklarda çürük tehlikesi oluyor. Fındık fiyatının çıkması biraz vatandaşlarımıza bağlı satmazlarsa ve evde bekletirlerse fındık fiyatı çıkabilir. Geçen sene Eylül ayında fındığı 25 TL’den alım yapıyorduk. Bir yıl geçmesine rağmen 24 TL’den alım yapıyoruz. Her ne olmuş olursa olsun yüzde 70 yakın bir artış var. Fındık fiyatı ne yazık ki aynı fiyattan devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde fındık fiyatı çıkar umut ediyoruz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-