Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FINDIK FİYATI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

FINDIK FİYATI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
28 Temmuz 2021 - 0:23

Fındık fiyatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz ziyaretinde açıklaması bekleniyor.

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, fındık fiyatının temmuz sonu ya da ağustos başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz gezisinde açıklanacağını ifade etti. Bu ise üreticinin iyi fiyat beklentisini ‘yüksek rekolte var düşük fiyat açıklanacak’ söylentilerinin olduğu bir ortamda artırdı.

FINDIK FİYATI 4 DOLAR OLMALI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin: Geçen yıl temmuz ayında fındık fiyatı verildiğinde dolar fiyatı 6.80 TL civarındayken, bu yıl bu fiyat 8.50 TL üzerinde seyretmektedir. TMO’nun alım yapacağı 2021 yılı fındık fiyatı verilmeden önce bu durum göz önünde bulundurularak verilmesi daha doğru olacaktır. Bu yıl ki fındık fiyatının 4 dolar olmasını beklemekteyiz.

ARZUMUZ VE TALEBİMİZ 35 TL’DİR

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek: Girdi ve enflasyon fiyatlarındaki artış ortada. Salgının verdiği etki de ortada. Verilen iyi bir fiyat Karadeniz Bölgesinin yaralarının hızlıca sarılmasına neden olacaktır. 4 dolarlık ya da yuvarlak ifadeyle 35 liralık fiyat üreticimizin de esnafımızın da yüzünü güldürecektir. Bizim de talebimiz, arzumuz isteğimiz 35TL’dir

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-