Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FEVZİ ÇAKMAKLILAR, MAHALLELERİNİN TURİZME KAZANDIRILMASINI İSTİYOR!

FEVZİ ÇAKMAKLILAR, MAHALLELERİNİN TURİZME KAZANDIRILMASINI İSTİYOR!
13 Temmuz 2020 - 0:59

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri mahallelerinin turizme kazandırılmasını istiyor.

Mahalleli adına gazetemize açıklama yapan Yaşar Yıldız, Tabakhane deresi ile Çimento mevki arasında vatandaşların oturup çay kahve içebilecekleri bir işletmenin olmadığını ifade ederek Ünye Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı Adnan Sobi’ye seslendi.

Yaşar Yıldız açıklamasında şöyle konuştu;

“Tabakhane deresinden Ünye Çimento Fabrikasına kadar olan alanda vatandaşların oturup bir çay içeceği alan yoktur. Tabakhane deresinden sonra on durak acı sular vatandaşlara hizmet veriyor. Ünye Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Adnan Bey’den Fevzi Çakmak Mahallesine yardımcı olmasını diliyorum. Kendisini çok iyi tanıyor ve takip ediyorum. Çalışmalarını takdir ediyorum. Fevzi Çakmak sahili tamamen unutulmuştur. Burada ki üç tane kıyı kenarına vatandaşların vakit geçirebileceği bir büfe istiyoruz.

Biz demir bariyerler istiyoruz.

İnsanlar buradan zorlukla karşıya geçiyor, üst geçit yapılmasını talep ediyoruz. Fevzi Çakmak Mahallesi çok kalabalık bir mahalledir. Bizim çocukluğumuz da sahil yolunun kenarlarında demir bariyerler vardı. İnsanlar denizden sahile geçerken ölümcül tehlike atlatıyorlar. Biz demir bariyerler istiyoruz. Belediye Başkanımız ve Ordu Büyük Şehir Kaymakamımıza Fevzi Çakmak Mahallesinde geçmiş ölümcül kazaları lütfen araştırsınlar. Biz vatandaşlar artık buranın korunaklı bir yer olmasını istiyoruz.”dedi.        

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-