Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATSALI KABAKTEPE, AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI OLDU

FATSALI KABAKTEPE, AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI OLDU
21 Şubat 2021 - 21:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı toplantının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı değişti.

İstanbul’da Bayram Şenocak’ın yerine AK Parti İl Başkanı, Osman Nuri Kabaktepe oldu.

İstanbul İL Başkanlığı için süren arayış ve yürütülen istişareler tamamlandı. Bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul temasları sırasında Belediye Başkanları ve bazı İlçe Başkanları ile yaptığı istişareler sonrası Bayram Şenocak ile devam edilmemesi yönünde karar alınırken, Şenocak’ın yerine gelecek isim de bizzat Erdoğan tarafından belirlendi.

Erdoğan, Osman Nuri Kabaktepe’ye burada “Hayırlı olsun” dedi.

Şenocak: Görevimi devredeceğim

Mevcut AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak Twitter’dan paylaştığı açıklamasında, kongrede aday olmayacağını ve görevini devredeceğini ifade etti.  

Şenocak ayrıca AK Parti’li isimler ve Erdoğan’a teşekkür etti.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Yazar, STK yöneticisi ve siyasetçi olan Kabaktepe, 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.  2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babası.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-