FATSA’DA GELECEĞİN KAN BAĞIŞÇILARININ KAZANIMI PROJESİ

Reklam
Reklamı Gizle

METROPOLHABER

FATSA’DA GELECEĞİN KAN BAĞIŞÇILARININ KAZANIMI PROJESİ

Ordu’nun Fatsa ilçesinde ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı’ projesine ilişkin eğitim ve bilgilendirme seminerleri ile kan bağışı kampanyası Büyük Ata Ortaokulu’nda başladı.

Kan bağışına olan ilgiyi artırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanı ile 2014 yılında hayata geçirilen, ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı’ projesi Fatsa’da başladı.
Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Fatsa ilçesi Büyük Ata Okulu’nda kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirten Kızılay Derneği Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları, “Fatsalı vatandaşların kan bağışı konusunda duyarlı kişiler. ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı’ projesinin gelecek açısından önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak amacıyla ülke geneline yayılmış kan bağışı merkezleri ile hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızın kan vermenin hayat kurtaracağı bilincinde olmaları bizim için çok sevindiricidir. Kan veren vatandaşlarımıza Kızılay adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Proje kapsamında öğretmenler ve okul velileri kan bağışında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir