FATSA VE GÜRGENTEPE BU YOLU BEKLİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ve Gürgentepe ilçelerini beton yolla birbirine bağlayacak olan güzergahtaki çalışmalarını sürdürüyor. 7 kilometre uzunluğundaki yolun 5.5 kilometrelik kısmı tamamlanarak beton yola kavuştu.

Ordu’da başlatılan asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve grup yollarında sürdürdüğü asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre, beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda, güzergahlar belirli bir program dâhilinde konforlu bir yapıya kavuşturuluyor. Vatandaşlara standardı yüksek bir ulaşımın kapıları açılıyor.

BAHARLA BİRLİKTE ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Büyükşehir Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte, il genelindeki asfalt, beton, yeni yol açma, stabilize, bakım ve onarım çalışmaları ile sanat yapıları inşaatlarına ağırlık verdi. Bu kapsamda, Fatsa ve Gürgentepe ilçelerine bağlantı sağlayan güzergahta beton yol çalışması başlatıldı.

7 KİLOMETRELİK GÜZERGAH BETONLA BULUŞACAK

Fatsa ilçesine bağlı Yavaş Mahallesi’nden başlayan toplam 7 kilometrelik yoldaki beton yol çalışmalarında , 5.5 kilometrelik kısım geride kaldı. Gürgentepe ilçesine bağlı Eskiköy Mahallesi’ne de ulaşım sağlayan güzergâh tamamlandığında, iki ilçe standardı yüksek bir alternatif yola daha kavuşmuş olacak.