FATSA, BÜYÜKŞEHİR İLE KABUĞUNU KIRIYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi iki yıllık süre zarfında Fatsa’da hayata geçirdiği yatırımlarla ilçenin kaderini değiştirdi. Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırımlarla hem yılların sorunlarını çözdü hem de Fatsa’nın vizyonuna uygun çalışmalar yaptı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana 19 ilçede tarihi yatırımlara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde de vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak, yaşam standartlarını yükseltecek çalışmaları bir bir hayata geçiriyor. Altyapıdan üstyapıya, ekonomiden turizme kadar birçok çalışmanın gerçekleştirildiği Fatsa, Büyükşehirle değişim ve dönüşüm yaşıyor.

FATSA’NIN YOL VE SUYUNA 80 MİLYONLUK YATIRIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana geçen 2 yıllık süre zarfında 19 ilçede olduğu gibi Fatsa’da da yol ve su çalışmalarına ağırlık verildi. Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri ve OSKİ çalışmaları kapsamında Fatsa’ya son 2 yılda 80 milyonluk yatırım yaptı.

FATSA-SAMSUN ARASI KADAR ASFALT YOL YAPILDI

İlçelerin ulaşım altyapısını güçlendiren Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Fatsa’nın ulaşım ağında bulunan yollarda emilsüyon kaplama ve sıcak asfalt olmak üzere toplamda 112,5 km asfalt çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca 7 km beton yolu da vatandaşın kullanımına sundu.

SEVGİ CADDESİ SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Fatsa ilçesinde 1980’li yıllarda inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfus yoğunluğu nedeniyle ihtiyaca cevap veremez hale gelen Sevgi Caddesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapısı sil baştan yenilenerek sıcak asfalt ve kaldırımlarla modern bir görünüm kazandı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca Fatsa’nın yoğun mahallelerinden Kurtuluş, Evkaf, Mustafa Kemal Paşa, Dolunay, Ayazlı, Dumlupınar, Fatih, Şerefiye, Konakbaşı, Bolaman, Çöteli, Başköy, Yapraklı ve Dolunay Mahalleleri başta olmak üzere birçok mahallede yaptığı asfalt çalışmalarıyla da vatandaşın beğenisini kazandı.

FATSA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi şehrin yeni bir kimlik kazanması amacıyla mağazaların konumlandığı, araç trafiğine kapalı durumdaki Reşadiye Caddesi’ni modern bir görünüme kavuşturdu. Yapılan çalışma ile caddenin meydan ile bağlantı kurulan kısmı ve ana yola bağlantı sağlanan kısımları bazalt ve granit küp taşlarla daha modern ve sağlıklı bir görünüme kavuştu.

YAYALAR İÇİN 19 KM’LİK MODERN KALDIRIMLAR

Yayaların sağlıklı ve güvenli ulaşımı içinde çalışan Büyükşehir Belediyesi, 19 km’yi aşan baskı beton kaldırımı Fatsalı vatandaşların kullanımına sundu.

61 KM’LİK YENİ İÇMESUYU VE KANALİZASYON HATTI

Ordu Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü de Fatsa’da su ve kanalizasyon alanında önemli yatırımları hayata geçirdi. Vatandaşların sağlıklı içme suyuna kavuşması adına önemli çalışmalar gerçekleştiren OSKİ, 2 yıllık süre zarfından Fatsa’ya 47 km yeni içme suyu hattı kazandırdı. Şehrin altyapısı için de durmak bilmeyen OSKİ, 14 km kanalizasyon ve 3 km’lik yağmur suyu hattı yaparak