Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATSA BELEDİYESİ SORUMLULUK ALMIYOR

FATSA BELEDİYESİ SORUMLULUK ALMIYOR
03 Mayıs 2021 - 0:05

Başkanla 52 dakika programın bu haftaki konuğu Cumhuriyet Halk partisi Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı oldu.
Gazeteci Oktay Fidan’ın sorularını yanıtlayan İnanlı şöyle konuştu

Ordu büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırım var tabii ki biz ayrı gayrı değiliz hepimiz biriz burada Ordu büyükşehir belediyesi olduktan sonra bütün ilçelerine eşit şekilde hizmet veya nüfusu oranında hizmet götürmek zorunda.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE FATSA’YA YATIRIM YAPIYOR


Yatırımlar var yok değil özellikle Fatsa için söyleyebilirim tabii ki oski yatırımları ciddi anlamda söylenene göre 30 milyon TL bazında bir yıl içerisinde ciddi altyapı çalışmaları yapılıyor. Kaldırım döşeme çalışmaları yapılıyor. Asfalt çalışmaları yapılıyor,kırsal mahallelerde betonlama çalışmaları yapılıyor bu anlamda hiçbir sıkıntı yok .Bu yapılan hizmetler için de teşekkür ediyoruz minnettarız, vatandaş da minnettar teşekkür ediyor.

FATSA BELEDİYESİ İNSİYATİF ALMIYOR


Fatsa içerisinde özellikle hayatımızı kolaylaştırmak adına mesela en basit örnek trafik sorunu trafik sorunu çözülmesi anlama da bir adım göremiyoruz.

Fatsa belediyesi bu anlamda bir İnisiyatif alabiliyor gibi görünmüyor burada çok ciddi bir sıkıntımız var.
Otopark konusunda sıkıntılarımız var. Fatsa’da tabii ki büyükşehrin bahsettiği projeler işliyor yapılıyor. Mesela bir kapalı Pazar yeri projemiz var büyükşehir’in bitmek üzere gayet memnunluk verici.

Ama bunlar zaten ve betonlama çalışmalarıydı asfaltlama çalışmalarıydı, kaldırım çalışmalarıydı ,altyapı çalışmalarıydı bunlar zaten bizim vergilerimizle yapılan işler hizmetler. Ve bunlar belediyenin asli görevleridir.

PANDEMİDEN SONRA BELEDİYELERİ DEĞERLENDİRECEĞİM

Belediyeleri tabii ki pandemi etkiledi ama yapılması gereken bir sürü şey var diye düşünüyoruz. Bu anlamda Belediyeleri biraz daha pandemi dönemi geçtikten sonra gözlemleyeceğiz.

Ben şuraya gelmek istiyorum .Şimdi büyükşehir olduk ,büyükşehir olunca mesela bir toplu taşıma sıkıntımız var .Büyükşehir’in toplu taşıması olur o yok. Yapılan işlerle alakalı zamanlama problemi var ve işler çok uzun sürüyor .Vatandaş bu anlamda mağdur oluyor.

Gerçekten bir caddeye başlanıyor en az 7- 8 ay o caddede karmakarışık perişan halde özellikle çamur içerisinde, kış aylarında bu anlamda çok sıkıntı duyuyoruz.

BOLAMAN PROJESİNE NE OLDU?


Genel bütçeden alınan yatırımlar var duyuyoruz bunları mesela Fatsa’da Fatsa’ya özel Bolaman havzası var .Fatsa’nın değil aslında 6-7 tane ilçenin Bolaman havzası projesi açıklandı .Yaklaşık 1 yıl önce bakanlarla birlikte büyükşehir belediye başkanlığı ile birlikte, kapsamlı bir proje bu proje, ama hala ses seda yok ne olduğu ile alakalı ortada bir projede yok sadece adı var.
Bunlar yatırım diye gözüküyor ama sadece reklamı var.


ÇEVRE YOLU FATSA’NIN EN BÜYÜK SORUNU


Şu anda 2007 yılından beri Fatsa çevre yolu ile ilgili sürekli iktidar kanadından özellikle il başkanları olsun, ilçe başkanları olsun ses seda yok. Fatsa’da böyle yılda bir bBir masanın etrafında projeler seriliyor masaya, oradan sadece görüntü veriliyor.Ama ortada yol yok.


Benim bildiğim Fatsa’daki güzergahı en az şimdiye kadar 3-4 defa değişti ,şu anda aldığımız duyumlara göre 2021 yılı içerisinde yatırım planı programında Fatsa çevre yolu diye bir şey yok.


ORGANİZE SANAYİDE TİCARET VE SANAYİ ODASI İYİ ÇALIŞIYOR


Ticaret ve Sanayi odası geçmişten bu yana ilk kurulduğu zamandan beri bu alanda gerçekten aktif çalıştılar. Son zamanlarda ki başkanlar da dahil olmak üzere çok aktifler. Son zamanlarda da Tayfun Karataş Başkanım bu anlamda gerçekten canını dişine takarak ciddi anlamda ve istihdam yaratmaya yatırımcıları oraya çıkmaya çalışıyor.

Bu anlamda tabii ki hükümetin almış olduğu teşvik kararları yatırımcıyı bu bölgeye çekiyor. Baktığınız zaman nüfusa göre belki de Türkiye’de sayılı organize sanayi bölgelerinden biri Fatsa’da.

Fatsa şanslı ciddi anlamda istihdam yaratıyor şu anda 6000 kişi orada çalışıyor. Genişlemeye devam ediyor eğer gerekli gelişmeler sağlanırsa nihai rakam 15.000 olacak çok ciddi bir rakamlar bunlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum .Son dönemde büyükşehir belediyesinin katkılarıyla doğalgaz taşıma işi yapıldı. Bu da orada yatırımcılar için bir avantaj sonuç olarak.

DEVAM EDECEK….

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-