Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATİH MEYDAN ÇAYIRLI MAHALLESİ HALKI SU VE YOL HİZMETİ İSTİYOR

FATİH MEYDAN ÇAYIRLI MAHALLESİ HALKI SU VE YOL HİZMETİ İSTİYOR
07 Temmuz 2021 - 2:15

Ünye Fatih Meydanı Çayırlı mahalle sakinleri köylerine su ve yol hizmeti istiyor.

Fatih Çayırlı Mahalle Sakini Hayri Yanık ve köy sakinleri, OSKİ’ye su başvurusunda bulunduklarını ancak abone sayısı az olduğu için yapılmadığını belirtti.

Köy sakinleri yollarının da köstebek yuvasına döndüğünü yürürken ve araçla gidip gelirken sıkıntı çektiklerini dile getirdi.

Fatih Çayırlı Mahalle Sakini Hayri Yanık yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti;

“Köyümüzde nispeten bir yol var ama çok berbat bir durumda. Biz Köy olarak daha çok sudan mağduruz. Arkadaşlarımızın bazıları OSKİ’ye gidiyor. Hatta 4-5 yıl önce şebeke boruları döşendi ancak bağlantılar yapılmadı. Arkadaşlarımız suya ihtiyacımız var diyerek OSKİ’ye gidiyor ancak bunlar abone azlığından dolayı sizin suyunuzu bağlayamıyoruz diyorlar. Bazen tankerle su getirip depoları dolduruyorlar bunu zaten belediye biliyor.  Ancak depodaki su mahallelere gitmeden bitiyor. Biz dereden aldığımız sular ile su depolarını yetecek şekilde doldurmaya çalışıyoruz.

YOL VE SUYA KÖY OLARAK ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Yol konusuna geldiğimizde ise muhtarımız da biliyor ki bizim yolla çok ihtiyacımız var. Bu devirde insanlar uzaya giderken biz kendi yolumuzda gidemiyoruz. Yollarımız köstebek yuvası gibi. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ilk ama kendi nimetlerimizden faydalanamıyoruz.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-