FARKLI GALİBİYETDE KÜSLERİ BİR ARAYA GETİREMEDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Bölgesel amatör Lig 2 bölge iki grupta mücadele eden Ünye 1957 Spor bugün kendi ve saha seyircisi önünde ilk maçına çıktı.

Söğütlü Hilal spor ile karşılaşacak niye 1957 spor sağdan 6-0 galibiyetle ayrıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Argan, Ünye eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak, Şehir Stadında yerlerini aldılar.

KÜSLER BİRLİKTE OTURMADI

Maçta protokol tribününde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Argan küs oldukları Dışişleri bakan yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile bir araya gelmedikleri dikkatlerden kaçmadı.

Dışişleri bakan yardımcısı Yavuz Selim Kıran maç sonu soyunma odasına giderek farklı galibiyetin coşkusunu futbolcularla beraber yaşadı.

Müsabaka sonrası Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye 1957 Spor başkanı Mehmet Ali Durak ve Teknik direktör Cağlar Çakır duygularını şöyle paylaştılar

 

Kıran”Bu yıl üst ligin biletini alacağız”

Dışişleri Bakan yardımcısı Yavuz Selim Kıran maç sonrası değerlendirmesinde şöyle konuştu; “Ben biraz maça gel geldim Orduspor’un da maçı vardı. Onu izledim, maçın sonuna da olsa yetişmek istedim. Ama özellikle 6-0’lık galibiyet bugün hepimizi mutlu etti. İnşallah iyi başladık, iyi bitireceğiz diye temenni ediyoruz. Ünyelilerin de özlemi olan, tüm hemşerilerimizin özlemi olan 3.Lig bileti bu sene inşallah ilçemize gelecek. Bugün tabi uzun süredir bir hasret daha vardı, görüyorum ki hemşerilerim bugün trübünleri doldurarak  bu hasreti de dindirmiş oldular. Ama önümüzdeki maçlarda bu desteğin güçlenerek devamı çok çok önemli. Ben az önce soyunma odasında da kendilerine söyledim, inşallah bu iyi başlangıcın iyi bir bitişle sonlanması çok daha önemli. Bu konuda bütün Ünye’nin takımımıza, yönetimimize desteği tam. Onlardan en büyük arzumuz bu sene şampiyonluğu yakalamaları.”

Hava güzeldi, sonuç ta güzel oldu…

Ünye Kaymakamı Kaymakam Ayhan Işık maç sonunda, “Tabi bugün güzel bir gündü, hava müsabaka için güzeldi. Ünyesporun’da ilk maçı ve farklı bir sonuçla bitti. 6-0 gibi güzel bir sonuç oldu. Sayın Bakanımız da aramızda bulundular. Ben bundan sonraki maçlarında da Ünyespor’a başarılar diliyorum. Bu sene inşallah 3. Lig’e ulaşacağını düşünüyorum.” dedi.

”Tebrik ediyorum”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı  sosyal paylaşım sayfasından maç sonrası ”Bölgesel Amatör Ligin (BAL) sezon ilk maçında kendi evinde Söğütlü Hilal Spor’u 6-0 gibi farklı bir skorla yenerek müthiş bir başlangıç yapan temsilcimiz Ünye 1957 Sporumuzu tebrik ediyorum”. paylaşımında bulundu.

Durak: Gecemizi gündüzümüze katıyoruz

Bu sezon başarılı olmak için çok emek verdiklerini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak yaptığı açıklamasında, “Ünyespor’un daha iyi yerlerde olması için, başarmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz.  . Bunun da bugün ilk maçta meyvesini almaya başlayınca tabi ki çok mutlu olduk. İnşallah başladığımız gibi devam edip bu senenin sonunda hasret duyduğumuz profosyonel liglere kavuşmayı istiyoruz. Memleketimize profosyonel Lig heyecanı yaşatmak istiyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum. Buraya gelen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, beklendiğinden çok daha fazla taraftar vardı. Ve bu inşallah bundan sonraki maçlarda da artarak devam edecek. Çünkü onlar yoksa biz hep bir kişi eksiğiz. Ve onların tribünde olduğu zaman işin keyfi, zevki çok daha iyi oluyor.” şeklinde konuştu.

Bunun üstüne koyarak yolumuza devam edeceğiz

İlk maçta güzel bir futbolla güzel sonuçla lige iyi başladıklarını belirten Ünye 1957 Spor Teknik Direktörü Çağlar Çakır şunları söyledi, “İnşallah bundan sonraki süreçte de üstüne koyarak hafta hafta kazanarak istediğimiz hedefe ulaşmak istiyoruz. Güzel bir gündü. Özellikle uzun zamandan beri pandemiden dolayı seyircisiz oynanan maçlardan sonra kalabalık bir seyirci önünde oynamak bizlere büyük güç verdi. Her zaman taraftarlarımızı sahada görmek istiyoruz. Bizi desteklesinler ve biz bundan sonraki haftalarda da üstüne koyarak hem oyun olarak hem skor olarak onları mutlu etmeye devam edeceğiz. Kalan önümüzdeki tüm maçlara da aynı şekilde istekli arzulu futbol oynayarak kazanmak istiyoruz. Hedeflediğimiz 3. Lig yolunda sonuca ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız inşallah.”