ESNAF HALİNDEN MEMNUN

Reklam
Reklamı Gizle

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından SGK’ya devredilen Ünye Büyük Cami yanındaki dükkanlar hakkında çıkan spekülasyonlara karşı esnaflar açıklamada bulundu.

Ünye Büyük Cami yanında bulunan dükkanlarda kiracı olan esnaflar bugün bir araya gelerek Ünye Büyük Cami yanında yapılacak olan yeni iş merkezi projesi ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler.

Son zamanlarda proje ile ilgili olumsuz söylemlerin kendilerini temsil etmediklerini, proje ile ilgili tüm detayların esnaflarla istişare edilerek düzenlendiğini ve projenin esnaflar için güzel bir fırsat olduğunu ifade eden bölge esnafları, ortada mağduriyet değil memnuniyetin olduğunu belirtti.

Ünye Büyük Cami esnafları adına konu ile ilgili basın açıklamasında bulunan bölge esnaflarından Fatih Çiçek, yeni yapılacak iş merkezi projesi ile ilgili açıklamasında şu şekilde konuştu;

Proje İle İlgili Olumsuz Söylemler Bizleri Temsil Etmemektedir

Biz Ünye Büyük Cami yanında bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi kiracıları olarak bu alana yapılacak olan iş merkeziyle ilgili son zamanlarda gündeme gelen olumsuz havadan ve sanki bir memnuniyetsizlik varmış gibi çıkarılan söylemlerden rahatsız olduğumuzu dile getirmek üzere toplandık. Bundan 4 ay önce Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler’in yetkilendirmesi ile Mimar Nihat Şen buraya bir proje ile geldi. Biz esnafları da bu proje ile ilgili bir araya getirerek istişarelerde bulundu. Bizleri çok memnun ve çok makul olan bir teklifle proje bizlere sunuldu. Burada bulunan tüm esnaflara hak tanındı ve bu haklar bizler tarafından makul görüldü. 4 ayın sonunda da sözleşme imzalandı ve biz bu sözleşmeden memnunuz.

Ortada Mağduriyet Değil Memnuniyet Var

Gündemde sanki bizi buradan atıyorlarmış gibi olumsuz hava oluşturulmaya çalışılıyor. Bizler istişareler yaparak sözleşmelerimizi imzaladık ve peşinatlar yatırıldı. Herkes halinden memnun durumda. Fakat karşı tarafta yaptırmayacağız deyip bu durumu tersine çevirmeye çalışan bir durum var. Buradaki esnafların çoğunluğu bu dükkanları alıyor, almayanlar da hala hak sahibiler. Bugün gelseler sözleşmeleri yapılmayan dükkanları alabiliyorlar. Ortada bir mağduriyet değil memnuniyet var. Burada olumsuz ya da yanlış yapılan bir şey yoktur.

Proje İle İlgili Tüm Detaylar Esnaflarla İstişare Edilerek Yapıldı

Burada bizler için çok güzel bir proje yapılıyor. Buradaki esnaf küçük esnaftır. 20 yıl çalışmayla dükkân sahibi olamayacak insanlara çok makul şartlarda dükkân sahibi olma fırsatı veriliyor. Birkaç kişi almak istemiyor diye neden biz bu fırsatı kaçıralım. Bu proje ile ilgili her şey esnafla istişare yapılarak düzenlendi. Hepimizin onayından geçerek süreç ilerletildi. Biz projeden memnunuz ve devamını istiyoruz. Proje hakkında yapılan olumsuz söylemler bizleri temsil etmemektedir. Biz bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.