ESNAF ARKADAŞLARIMIZIN DERTLERİNE ÇÖZÜM ÜRECEĞİZ

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Terziler kuaförler Esnaflar ve Sanatkârlar Odası Başkan adayı Mehmet Karaman büyük bir hızla seçim çalışmalarına devam ediyor. Karaman A52TV ekranlarında seçim öncesi esnaflara çağrı’da bulunarak ”eğer odada irade sahibi olmak istiyorsanız gelin oy kullanın.Kararı hep birlikte verelim”dedi.

Başkan adayı Mehmet Karaman, ayrıca önceki dönem son adaylığı olduğunu açıklayan şu anki Başkanı İsmet Çat’ı eleştirerek ”verdiği sözü tutmaması bulunduğu makamı küçük düşürmüştür ”dedi

41 YILDIR ÜNYE’YE HİZMET VERİYORUM

Mehmet Karaman’ın açıklamaları şöyle;

“10 Aralık Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bütün gazetecileri kutluyorum. Basın demokrasimizin temel taşıdır, basın olmadan özgürlük olmaz, hürriyet olmaz. Basın bizim en büyük haber alma kaynağımız.

Ünye Terziler kuaförler Esnaflar ve Sanatkârlar Odası başkan adayıyım. Ünye’de 41 yıldır esnaflık yapıyorum. 41 yıldır Ünye’de AS Kuaförlük firması altında kuaförüm.

Ben hangi köye hangi mahalleye gitsem tabiri caizse altıma bir minder önüme de bir bardak ayran koyarlar. Neden derseniz? Benim her kesime her mahalleye, köye mutlaka bir hizmetim olmuştur. Oda olarak bizim yakında bir seçimimiz var. Ben buradan bütün dostlarıma ve kayıtsız şartsız daima yanımda olan beni destekleyen sevgili eşime çok teşekkür diyorum.

YÖNETİM GÜVENİNİ KAYBETTİ

Seçim kampanyamız devam ediyor, büyük yoğun bir destek var. Esnafımız, sanatkarımız değişim, gelişim istiyor. Şu anda esnafımızın sanatkarımızın büyük bir çoğunluğu yönetime güvenmiyor, işin ilginç tarafı da yönetimde esnafımızın birçoğuna güvenmiyor, böyle bir tutarsızlık var.

Bunu nasıl aşabiliriz?

Demokraside çareler tükenmez, bunu sandıkla aşacağız. Biz bu yola inanarak, severek girdik. Esnaflarımızdan sanatkarlarımızdan destek bekliyoruz. Biz bir aileyiz, benim için aile çok önemli. Aile olmadan toplum olmaz. Bizim dünyamızda yalana dolana asla yer toktur, bizim dünyamızda sevgiye, dostluğa, barışa yer vardır.

ESNAF ARKADAŞLARIMIZ SORUNLARINI GÖZ ARDI ETMEYECEĞİZ

Hizmet için geliyoruz, o yüzden esnafımız sanatkarımız bizim arzumuza, isteğimize katılsınlar destek olsunlar.  Biz daima onların yanında olacağız. Kapalı pazar esnaflarımız var, maalesef onları parlayan bir yıldız yapamadık. Oraya çok önem veriyoruz. Oranın gelişmesi için halkımızın ilgisini oraya çekmek için mutlaka bir çalışma yapmamız gerekiyor.

Ben buradan halkıma sesleniyorum, yerli esnaftan alışveriş yapın. Kurumsallarda asla pazarlık payınız yoktur ama küçük esnafta pazarlık payınız vardır. Onlarda da kredi kartı geçiyor ve onların malları daha kaliteli daha güzel.

MARKA DEĞERİ  DÜŞMESİN

Sıkıntılarımız var, yönetim olarak biz bu sıkıntıları aşacağız. Geçen dönemde Sayın Başkanımız bu son demişti, artık çıkmayacağını kendi yönetimdeki arkadaşlar söylemişlerdi bunu kamuoyu da biliyor. Böyle bir konunun başındaysanız ve bir şey söylediyseniz gereğini yerine getirmeniz gerekir, eğer getiremiyorsanız o markanın değerini aşağıya çeker düşürürsünüz. O yüzden insanlar bir değişim, gelişim istiyorlar. Büyük bir ihtimalle biz bu seçimi alacağız. İnşallah esnafın sanatkarın desteğiyle bu insanlara güzel hizmetler vereceğiz.

ESNAFIN TEVECCÜHÜ BİZDEN YANA

İnanmak başarmanın yarısıdır, biz esnafımıza sanatkârımıza inanıyoruz, güveniyoruz. Gerçekten büyük ilgi alaka gösteriyorlar. Bizim esnafımız çok samimi insanlar, biz onlara bir adım gidiyoruz onlar bize on adım geliyorlar. Biz böyle bir toplumuz. Bunun karşılığında odaların da yapması gereken çok fazla hizmet var.

Buradan tüm esnaflarımıza ve sanatkârlarımıza sesleniyorum 13 Ocak’ta yapılacak seçimdeki oylar bizler için çok değerlidir. Mutlaka oy kullansınlar. Ben kazanarak çıkacağımıza inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun odamız kazanacak, kazanan arkadaşımıza centilmence teşekkür edeceğiz, daima yanında olacağız,  esnafa da bu yakışır. “dedi.