EŞİ İSYAN ETTİ: NAMERTÇE KATLETTİLER

Reklam
Reklamı Gizle

Gölköy’ün Damarlı Mahallesi’nde 2 yıl önce Cihat Çelenk’in öldürülmesiyle ilgili tutuklanan, adli kontrol şartıyla serbestlikle tahliye edilen Muhtar Ercan A.’nın muhtarlığa geri dönmesine tepki gösteren mahalleliler, topladıkları 386 imzayla Gölköy Kaymakamlığı’na başvurarak verilen mazbatasının geri alınmasını istedi.

 

Ordu’nun Gölköy İlçesine bağlı Damarlı Mahallesi’nde 21 Ağustos 2019 yılında meydana gelen olayda evli ve 3 çocuk babası Cihat Çelenk tabancayla vurularak cinayete kurban gitmişti.

 

Olayın ardından G.A., Ş.A ve L.A. ile Damarlı Mahallesi Muhtarı Ercan A., tutuklanmıştı. Cinayet olayı nedeniyle tutuklanması nedeniyle mazbatası alınan Ercan A., yaklaşık 4 ay önce adli kontrol şartıyla tahliye edilerek, tutuksuz yargılaması devam ediyor.

 

Muhtarlık mazbatasının kendisine verilmesini talep eden Ercan A.’ya mazbatası verildikten sonra görevine başladı. Bu duruma tepki gösteren Damarlı Mahallesi sakinleri, 360 imzalı dilekçeyi Gölköy Kaymakamlığı’na başvurarak, adı geçen şahsın yargılanmasının devam ettiği ve henüz suçsuzluğunun ispatlanmadığını muhtarlık görevinden alınmasını istedi.

 

EŞİ İSYAN ETTİ: NAMERTÇE KATLETTİLER

Olayın peşini bırakmayacaklarını söyleyen merhum Cihat Çelenk’in eşi Fatma Çelenk, Kaymakamlık önünde bir basın açıklaması yaptı. Eşinin namertçe vurulduğunu söyleyen Fatma Çelenk, “Eşim cihat hepinizin bir oğlu bir kardeşi bir abisiydi. Ve bir Çelik gibi Mertti cihat ama namertçe vuruldu. Burada Cihat’ın vurulmasının azmettiricisi, Cihat’ın katili olan Ercan Aksu’ya mahkemeden verilen tahliye ödülünün yanında kaymakamlık tarafından verilen muhtarlık mührüne karşı sesimizi çıkarmak, haksızlığa dur demek için toplandık. Kaymakamlığa verdiğimiz dilekçede Ercan Aksu’nun olayın azmettiricisi ve bütün olayların başlangıcı olduğunu belirterek Damarlı Mahallesinin Ercan Aksu’yu muhtar olarak istemediğini beyan ettik. Kendisinden mührün alınmasını ve tarafsız birine teslim edilmesini istedik. Ercan Aksu beraat etmemiştir, kasten yaralama ve kasten öldürmeye teşebbüsten yargılanmaktayken adli kontrol şartıyla tahliye olmuştur. Eğer buradaki dilekçelerimiz reddedilip Cihat’ın katilleri ödüllendirilirse hakkımızı idare mahkemesinde arayacağız. Bizi burada yalnız bırakmayan herkese cihat ve çocuklarım İçin teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun”

 

Öte yandan mahalle halkıyla görüşen Gölköy Kaymakamı Onur Bektaş, 360 kişinin imzasıyla sunulan dilekçeyle ilgili hukuki çerçevede gerekenin yapılacağını belirterek, Damarlı Mahallesi’nde olası bir gerginlik ve olaya karşı sürekli jandarma ekibi bulundurulacağını söyledi.