Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ERDOĞAN’DAN ESNAF VE ÇİFTÇİLERE MÜJDE

ERDOĞAN’DAN ESNAF VE ÇİFTÇİLERE MÜJDE
17 Mayıs 2021 - 20:47


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından esnaf ve çiftçilere müjdeler verdi.
Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle;
Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olacağız.

📌Birinci grupta kahvehane kafe, düğün salonları, kantinler kırtasiyeler, internet kafeler, lunapark gibi işletmeler yer alıyor. 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

📌İkinci grupta ise, kaporta, sıhhı tesisatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak ve kozmetik, camcılar, çilingilrler, kayalcılar, tuhafiyeciler yer almaktadır. Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yer alan Lokanta berber taksici minibüsçüler ile pazarcılar da dahildir.

📌Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz. İki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz.

📌Büyük şirketler içinde nefes kredisi adı altında bir adım atıyoruz. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığınca açıklanacak bu programların hayırlı olmasını diliyorum.

📌TMO Ofisi’nin ton başına 1650 lira olan sert ekmeklik buğday alımını 2250 liraya

📌1275 lira olan arpa alım fiyatını 1750 liraya

📌Bakliyat alım fiyatları nohutta 4 bin 50 lira olarak belirlenmiştir.

📌Yaş çay alım fiyatı 3,27 destekleme ile 3,40 lira olarak belirlenmişti. Bu yıl için yaş çay alımı kilo başına 3,80 liraya destekleme ile 4 liraya yükseltilmiştir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-