ENGİNYURT FINDIK İÇİN 35 TL FİYAT İSTİYORUZ

Reklam
Reklamı Gizle

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır’ı ziyaret etti.

Enginyurt’a Demokrat Parti İl Başkanı Selçuk Yücesan’ın da eşlik ettiği ziyarette A52 Tv Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor ve DÜSOİŞ Ordu İl Başkanı Mustafa Darıoğlu’da hazır bulundu.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ziyarette şöyle konuştu;

Demokrat Parti olarak Ünye bizim sevdamız

”Sorunlarının çözümünde Ünye’nin yeterince destek bulamadığını ifade eden Enginyurt, “Maalesef Ünye’de yatırımlar yeterince destek bulamıyor. Gerek OSB, gerek Kültür Merkezi, konteynır limanı, Ünye Akkuş Niksar Yolu maalesef Ünye unutulan bir şehre dönüştü. Demokrat Parti olarak İl Başkanımız Selçuk Yücesan ile birlikte Ordulunun yanında olduğumuz gibi Ünye’yi de bir can parçamız olarak kabul ederek bütün meselelerin takipçisi olduğumuzu ifade etmek üzere Ünye’deyiz. Ünye bizim sevdamız, Ordu bizim sevdamız.” dedi.

Tekrar, tekrar 35 TL fiyat istiyoruz

Bu yıl fındık fiyatının 35 lira olmasını istediklerini söyleyen Enginyurt açıklamasında şunları kaydetti;

“Fındık sezonu geliyor. Fındık fiyatı için hiç susmadık, geçen sene iyi bir fiyat verilmesini sağladık. Bu sezonda da 35 lira gibi fındık üreticisine fiyat verilmesini Cumhurbaşkanından bekliyoruz. Çünkü geçen seneki fiyat dolar bazında 3,5 dolardı. Bugün baktığımızda 3,5 dolar 31-32 lira seviyesinde. Doğrudan Gelir Desteğini de kattığımızda 35 lira ediyor. Devletimizden bunu talep ediyoruz. 15 aydır salgın hastalık sebebiyle üreticimiz, esnafımız, çalışanımız işsizimiz büyük bir perişanlık yaşıyor. Bunun giderilmesinin yolu, devletten destek beklemiyoruz, fındık üreticisinin hakkının verilmesiyle üretici kendisini ayağa kaldıracaktır. Hükümete tekrar tekrar 35 lira fiyat verilmesini istiyoruz.”dedi.

Kartegder Başkanı Cihan Çakır ziyaretten dolayı Milletvekili Cemal Enginyurt’a teşekkür etti.