EL ELE DERNEĞİNDEN RAMAZAN DA YARDIM ELİ DEVAM EDİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan İlknur ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan El Ele Dernek Başkanı Fatih Uygun ramazan ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ramazan Ayında yardımlaşmanın önemli olduğunu belirten Başkan Uygun konuşmasında şunları ifade etti;

GÜNLÜK 600 KİŞİYE YEMEK DAĞITIYORUZ

“Ünye El Ele Derneği olarak Ramazan ayına özel gıda kolisi dağıtıyoruz birde farklılık olarak bu sene de iftar yemekleri veriyoruz. Günlük 600 kişilik yemek çıkıyor onları da arabalar ile insanlara dağıtıyoruz. Pandemi dolayısıyla insanların ihtiyacı olduğu için gıda kolisine çok fazla talep var. Bizden de gece gündüz çalışıyoruz. İş adamlarının ve hayırseverlerin yaptığı yardımları, gerçekten ihtiyacı olan insanları araştırıp veriyoruz. Aşevinin yakınındaki muhtaç aileler kendi yemeklerini gelip alıyorlar. Sayının çoğunluğu dışarıda araçlarımıza böldük ve dağıtıyoruz. İftarlama yemeği üç çeşit çıkıyor. Bizlerin yaptığı yemekte insanların sağlığı için tereyağı kullanıyoruz. Bazen bir pastaneci arkadaşımız gelir tatlı dağıttırmak istiyorum der bizden sayı alır. Bizler aracı kurum olarak bu manada yardım ediyoruz.

DERNEK OLARAK FİDYE VE ZEKAT KABUL EDİYORUZ

Maddi olarak yardım etmek isteyen hayırsever, bir kişinin yemeği 10 lira bu konuda yardımcı olabilir. Oruç tutamayan insanlarımız fidye vermek zorunda, bizler derneğe de fidye kabul ediyoruz. Vatandaşlarımız zekatlarından da verebiliyorlar. Gıda kolisi getirip dağıtmamızı isteyenler de oluyor ama gelip ben 100 kişinin iftarını sahiplenmek istiyorum diyenlerin iftarlamasını dağıtıyoruz. Bağış yapan kişiye de SMS yolu ile iletiyoruz. Bizlere bedenen yardımcı olmak isteyenler gelip bizlere yardımcı olabilirler. Çevresinde yardıma muhtaç biri olduğunu söyleyebilirler. Bizlerde doğruluğunda kendilerine koli verip ulaştırmalarını sağlayabiliriz.

OKUL YAPIMINA DA DESTEK BEKLİYORUZ

Ramazan’dan sonra bizim Suriye’de yaptırdığımız okul var. Vatandaşlarımız bizlere bu okul içinde destek olabilirler. Kurban Bayramı’na doğru bizim yurtdışı çalışmalarımız olacak. Bizler yurtdışında yardımcı olabiliyoruz. Okul döneminin sonuna doğru buradaki muhtaç çocuklar için kırtasiye çalışmamız olacak.

Ramazan ayından vatandaşlarımız etrafına çok iyi baksın çünkü yardıma muhtaç olup da söyleyemeyen birçok kişi var. Pandemi çoğu insanı yıprattı, destek olmaya çalışsınlar. Bizler de dernek olarak yardım bekliyoruz. Çünkü herhangi biri maddi kuvvet olmadan bu işleri yapmak imkânsız.”

HABERİN DETAYLARINI 29 DK-38 DK ARASINDA İZLEYEBİLİRSİNİZ.