EKMEK TEKNESİ İÇİN GREVE GİRDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de seyyar satıcılar ekmek paraları için açlık grevine girdiler.

Ordu Büyükşehir Zabıtaları tarafından seyyar arabalarla el konulması ardından seyyar satıcılar halk mücadelesine devam ediyorlar.

Ünyeli Seyyar Satıcılar bugün bu kapsamda Ünye Stadyumu önünde protesto gerçekleştirdiler.

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun yaptığı konuşmada şu sözleri söyledi;

“Ben DEVA Partisi İlçe Başkanıyım ama aynı zamanda Çevre ve İnsan Hakları Dernek başkanıyım bana seyyar arabaları alınan esnaflar açlık grevine başlayacak diye ihbar geldi. Biz kendisinin ve çocuklarının açlık grevi yapmasını istemiyoruz. Ben kendisine bir vatandaş olarak yardımcı olmaya çalışacağım. Özellikle yaşanan afetlerin olduğu bu süreçte insanlar evlerine zaten zor ekmek parası götürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi satıcılara bir tezgâh vermiş, 5 aydır kullanırken bir gece yarısı ürünleri ve arabaları ellerinden alınmış. Bu vatandaşlarımız burada mağdur olmuşlar ve açlık grevine girmişler. Bizde bu işi tatlıya bağlamak için arkadaşlarımızın yanına geldik. Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdür Sabri Temiz Bey’in Ünye’ye karşı bir antipatisi var herhalde. Biz Erkan Bey’i aradık ve Sabri Bey ben şu an toplantıdayım demiş. Bu kadar önemli bir konu için toplantısını kesip bilgilendirme dahi yapmıyor. Biz bu arkadaşlarımızın eylemi tatlı bir sonuca bağlanmasını istedik. Sayın Hilmi Güler’e sesleniyorum, lütfen bizi Sabri Temiz ile muhatap etmeyin. Bu insanlara ekmek teknelerini geri verin.” Dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları tarafından seyyar arabası alınan esnaf;

“Benim 5 tane çocuğum var. Ben bu çocuklarıma ekmek alamadım. Benim tek geçim kaynağım olan seyyar arabamı perşembe akşamı gece saat 3 sularında içinde ürünlerimle birlikte almışlar. Çocuklarımın 3 tanesi bezleniyor ve onlara içecek süt bile alamıyorum. Benim fındığım yok, evim yok ve tek geçim kaynağımı da elimden aldılar. Sadece benim arabamı değil burada satış yapan 12 yapan arabayı da almışlar. Arabamı alıncaya kadar açlık grevine girdim.” Dedi.