Eğitimin Temel Taşı Öğretmenlerin Günü Kutlandı

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen kutlama programı renkli ve duygusal sahnelere neden oldu.
24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Ünye’de de kutlandı. Ünye Adnan Menderes Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda öğretmenlerin hatıraları, söyleşileri ve tiyatro canlandırması izleyicilerden tam not alırken, bazı anlarda ise duygusal anlar yaşandı.
Kutlama programının açılışında konuşan Ünye Adnan Menderes Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Ünel,” Bu gün tüm öğretmenlerimizin unutulmadıkların gösteren bir gündür. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu baş öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vatan ve millet sevgisini öğreten senin adında Mustafa benim adımda Mustafa diyerek bundan sonra senin adında Mustafa Kemal olsun diye Matematik öğretmeni değimlidir. Öğretmen insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan yaşamları boyunca kendilerine gerekli bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeyen bir gönül eridir” dedi.
Özgür Tokgöz,” Yunus Emre’nin dediği gibi gönüllere ve kalplere girmeliyiz. Çocuklarımızın yüreklerine dokunmalıyız. Sevgi, merhamet sabır ve şefkatle onları kucaklamalıyız. Öğrencilerimizi bilgiyle donatırken onları sevgi ve ahlaklı yetiştirmeliyiz. Onlara vatan millet ve bayrak sevgisini vermeliyiz” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından yeni öğretmen adayları görev yemini etmelerinin ardından emekli öğretmenlere hediye ve ödülleri verilmesinin ardından program sona erdi.
Programa ayrıca Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk, Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.