DURMUŞ ZOR, GÖNLÜNDE YATAN KOLTUĞU AÇIKLADI

Reklam
Reklamı Gizle

2023 yılında yapılacak genel seçimlerin erkene alınabilme ihtimali üzerine siyasette hareketlilik başladı.

Meclis koridorlarında siyaset yapmayı düşünenler birbir ortaya çıkarken kulislerde de değişik isimler konuşulmaya başlandı.

A52 TV ekranlarında yayınlanan Başkanla 52 DK programına konuk olan Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, kendisine yöneltilen “Milletvekilliği adaylığınız söz konusu mu?” sorusuna cevap verdi.

“Ben Büyük Birlik Partisi’nin Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte kuran 99 kişiden biriyim. Sağlığında 2 dönem merkez kararda oldum, bir dönemde il başkanlığı yaptım. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra ara verdim. Şimdi de Ordu’da İl Başkanlığı görevini yürütüyorum. Benim için ünvan önemli değildir. Ben koltuk görmüş bir insanım.

Günü geldiğinde seçime girersek en yüksek oyu almanın peşinde oluruz. İttifaklar da oy zayiatı yok. Büyük Birlik Partisi olarak ittifakın içinde olacağız ama kendi partimizim adı ve amblemi ile seçime gireceğiz.

Hiç belli olmaz Ordu’da Büyük Birlik Partisi artık denilen oyla milletvekili çıkarabilir. Ben milletvekili olduğum zaman aday olurum diye bir olay yok. Biz 1 oy alırken de varız 3000 oy alırken de varız. 3 Bin’de olsa 43 Bin de olsa benim için fark etmiyor. Partimin değerlendirmeleri doğrultusunda adayda oluruz, görevinize devam da edebiliriz. Ama asıl gömlüzde yatan konu yerel yönetimdir.”