DÜĞÜN YAPACAKLARIN DİKKATİNE

Reklam
Reklamı Gizle

Düğünlerde yeni dönem başlıyor. GÜVENLİ DÜĞÜN SERTİFİKASı olmayan işletmelerde düğün yapılamayacak. Düğün Salonu ve Organizasyon Sendikası ruhsatsız salonlara savaş açtı. Düğün yapacaklar zor durumda kalmamaları için önemle uyarılırken, sıcak gelişmeler ulusal basında da yer aldı.

OKUL VE SOKAK DÜĞÜNLERİNE YASAK GELİYOR

Geçtiğimiz yıl kutlamalarının gölgesinde kalan düğün organizasyonları bir dönem önlemler kapsamında yapılabilsede gelen yeni tedbirlerle bayram sonrasına kadar yapılamıyor. Düğün Salonları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası salgın döneminde düğünlerin yapılabilmesi için yeni bir çalışma başlattı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan son açıklamaya göre düğün ve organizasyonlar bayram sonrasına ertelendi. Yani bayram sonrasına kadar hiçbir düğün veya organizasyonlar yapılamayacak.

Peki salgın döneminde düğün organizasyonlar nasıl gerçekleşecek? Bununla alakalı bir çalışma başlatıldı. Bu çalışmanın adı ‘Güvenli Düğün Sertifikasyonu’.

Düğün Salonu ve Organizasyon Sendika Başkan Yardımcısı Mihrican Konanlı su açıklamayı yaptı;

“Biliyorsunuz ki pandemi döneminden en çok etkilenen ve mağdur olan sektörlerden biri biziz. Biz pandemi başladığından bu yana bir buçuk yıldır bütün kurallara uyuyorduk. Vaka sayıları yükseldiği sürece bizim bir şeyler daha yapmamız gerekiyordu. Ekmeğimiz için sağlığımızdan sağlığımız için ekmeğimiz den olmayalım felsefesi ile yola çıkarak Güvenli Düğün Sertifikasyonu yaptık.

DÜĞÜN YAPACAKLARIN DİKKATİNE

Şu ana kadar dikkat ettiğimiz 14 Kural’ın yanı sıra HES kolu uygulamasına ekledik. Artık düğün girişlerinde kapıda görevli kişiler davetlilerin hesap kodunu sorgulayacak. Aynı zamanda Güvenli Düğün Sertifikası yaptık. Güvenli Düğün Sertifikası olmayan hiçbir salonda düğün yapılamayacak. Bu sertifika da komisyonlar ürettik. Bu komisyon mühendislerden oluşuyor ve Türkiye’nin bütün illerinde var. Sertifikayı onay için valiliklere, bakanlıklara ve cumhurbaşkanlığını gönderdik.” Dedi.