Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DÜĞÜN İŞLETMECİLERİNDEN VALİYE ANLAMLI ZİYARET

DÜĞÜN İŞLETMECİLERİNDEN VALİYE ANLAMLI ZİYARET
27 Mayıs 2021 - 22:59

Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası (DÜSOİŞ) Ordu İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ordu Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette DÜSOİŞ Ordu İl Başkanı Mustafa Darıoğlu derneğin faaliyetlerini ve projelerini tanıttı.

Güvenli Düğün Projesi ile pandemiden en çok etkilenen düğünler için sağlıklı bir ortam sağladıklarını ifade eden Darıoğlu,

“Güvenli düğün projemiz ile düğünlerin artık daha rahat ve sağlıklı koşullarda yapılabilme imkanını sunuyoruz. Sokak ve okul salonları gibi kontrolsüz alanlarda yapılan düğünlerdeki pandemiye elverişli imkanları ortadan kaldırıyor tam güvenilirli organizasyon yapılmasının önünü açıyoruz.

Bu tabiki de bütün denetimlerden geçmiş tedbirleri alınmış ve ruhsatı bulunan salonlarda organizasyonların yapılması halinde geçerli olacaktır.

Bu nedenle sendikamıza üye düğün salonları güvenli düğün sertifikası sunmaktadır. Bu şekilde salonlarımızda güvenli düğün yapmak mümkün olacaktır. Bunun yanında bir sosyal projeye daha imza atarak şehitlerimizin çocuklarının kına, sünnet, düğün gibi özel günlerini onlarla paylaşmak adına ücretsiz yapacağız. Bir nebze de olsa şehitlerimizin ödenmez haklarına borcumuzu yerine getirmeye vesile olacağına inanıyoruz.

 Burada sizin aracılığınızla da bunu kamuoyuyla paylaşmak istedik. “ dedi.

Vali Tuncay Sonel ise pandemi sürecinde bütün sektörlerin etkilendiğini özellikle de düğün sektörünün büyük bir faaliyet alanı olduğunu belirterek, “Güvenli düğün sertifikası düğünlerin yapılabilmesi yönünde olumlu bir çalışma olmuş. Ayrıca şehitlerimiz için düşündüğünüz sosyal proje ise çok yerinde olmuş. Sizleri ve üyelerinizi bu bağlamda kutluyorum ve teşekkür ediyorum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-