TABİPLER ODASI BAŞKANI COŞKUN “RAMAZAN’DA VAKALARDA DÜŞÜŞ BEKLİYORUM”

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun Ramazan ayının pandemi sürecinde iyi olacağını ama insanların tedbirleri bırakmaması gerektiğini belirtti.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun gazetemize özel açıklama yaparak, Ramazan ayının sakin geçeceğini ve bu nedenle vaka sayılarında düşüş yaşanacağını ifade ederek sözlerini şu şekilde tamamladı;

“Ramazan ayının gelmesi ile beraber pandemiye karşı mücadele gücümüzün artacağına olan inancım daha da kuvvetlendi. Çünkü ramazan ayında insanlar daha sakin bir yaşamı seçerler ve evlerine kapanırlar. Bu ramazan ayında beraber teravih ve birlikte iftar olmayacağı için pandeminin bulaş yolarının tıkanacağını düşünüyorum. Hepimizin alması gereken tedbirler artmış durumda bu tedbirlerin başında olan en önemli şey çift maske, iki metre mesafe ve bir kişiyle sohbet edersek mesafeyle bile en fazla iki dakika olması mümkündür. Bunun dışında yapılacak olan her türlü hareket risk içerisine girer ve bizi korona tehdidiyle baş başa bırakır. Dolayısıyla ramazan ayı boyunca bu durumlara çok dikkat etmemiz gerekir.” Dedi.