Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DOKTORA YARGILANMASI İÇİN İZNİ ÇIKTI

DOKTORA YARGILANMASI İÇİN İZNİ ÇIKTI
31 Ağustos 2021 - 0:40

Ünye Devlet Hastanesi’nde Nisan ayında hastane doktoru ve hasta yakını arasında meydana gelen darp olayında yeni gelişmeler meydana geldi.

Doktor tarafından darp edildiği iddia edilen İlhan Türk’ün açmış olduğu davanın adli süreci başladı.

Yeni gelişmelerle beraber Ünye Devlet Hastanesi doktoru Çetin Karadağ’a adliye yolu göründü.

Konu ile ilgili gelişmeler hakkında İlhan Türk’ün abisi Ayhan Türk gazetemize özel açıklamalarda bulundu;

 “Annemizin, dün Çakırtepe hastanesinde son tahlillerini yaptırdık. Ciğerlerinde lekeler vardı, her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor. İl Sağlık Müdürlüğüne ve Kaymakamlığa şikâyette bulunduk. Hastane yönetimi ve doktor hakkında onla ilgili Kaymakam Bey, doktor ve hastane yetkilileri hakkında geçte olsa bir soruşturma başlattı.

İl Sağlık Müdürlüğüne ifade verdik ancak ifadelerde bizi rahatsız eden bir duruma rastladık. Annem doktor Çetin Karadağ’ın 3-4 günlük muayeneyi etmemesi ve geciktirmesi konusuyla ilgili annemin yoğun bakıma düşmesi ve şoka girmesiyle ilgili bir bağlantı kurulamamıştır tarzında ifadelerle karşılaştık. Tabi bu durum bizi çok üzdü, neden annemin sorunu 2 aylık süreçte yoğun bakımda tuvaletine gidememesi, bağırsak sorunu yaşaması genel cerrahi doktorunun bu sıkıntıyı gidermesi lazımken, sancıyla birlikte şoka girmesinin arasında bir bağlantı kurulamamıştır diye bir ifade belirtmesidir.

Perşembe günü ise başka bir cerrahi doktorun müdahalesiyle annemiz kendine gelmişti ve düzelmişti. Ertesi gün ise normal servise çıkmıştı. Müdahaleden sonra normale dönmüştü. Bir bağlantı var ki annem normal servise çıktı ancak bu bağlantıyı kuramamışlar 3 günlük süreyi az bulmuşlar.

“SON ANA KADAR GÖRÜNTÜLERİ VERMEDİLER”

Doktor Çetin Karadağ’ın 3 günlük beklemesini normal karşılamışlar. Annemize bakmaları için 10 gün geçmesi mi gerekiyordu? Bunları mahkeme sürecinde ortaya koyacağız. Normalde biz mahkeme aşamasında bir bilir kişiye ihtiyacımız var. Doktor muayene ettim demiş röntgen sonucuna göre ilaç yazıyorum diye belirtmiş ama annemi elle muayene etmediği söyleniyor. Sıradan bir vatandaş olarak muayeneyi benim söylemem mi doğru olur? Bilmiyorum. Doktor sadece uzaktan muayene ettiğini söylemiş. Sağlık yetkilileri de bunu doğrulayıp sıkıntı yok diyerek bu olayı onaylamış.

Mahkeme aşamasında adli tıptan rapor isteyeceğiz. Çetin Karadağ’ı ve muayeneyi bilir kişiye danışacağız. Mahkemede bu durum ortaya çıkacaktır. Savcılık makamı hastaneden görüntüleri istiyor ancak bizim avukatımıza son güne kadar görüntüleri vermek istemediler. Hastane yönetimi ve savcı resmi yazıyla görüntüleri istedi ve görüntüler yok denildi. Her tarafta görüntüler mevcut ancak koridorlarda ki görüntüler mevcut değil. Görüntüleri alamadığımız için ispatlayamadık ama görgü tanıklarımız olayı tüm yaşananları anlattılar. Savcılık makamı bunu dikkate alırsa haklı olduğumuz ortaya çıkacak. Maalesef darp olayında ki görüntüleri savcılığa vermediler.

“ÜNYE’NİN İNSANI SAYGIYI HAK ETMİYOR MU?”

Sadece elimizde doktor Çetin Karadağ’ın annemi muayene etmediği odaya gelip gittiği refakatçisi ablamı azarladığı sadece 30 saniyelik görüntüler var. Ama darp olayıyla alakalı elimizde net bir görüntü yok. Savcılık tarafından görgü tanıkları dinlenmedi. Anladığımız kadarıyla olayı soğutmaya çalışıyorlar.

Ünye’nin insanına seslenmek istiyorum. Herkesin doktorlar tarafından hatırı olabilir peki Ünye’nin insanı saygıyı hak etmiyor mu onlar kadar? Ünye halkından ricam 25 yıldır Ünye’nin ekmeğini yiyen bu doktorun arkasında olmasınlar. Ancak bu insan yalan ve dolanla işini yürütmeye çalışıyor, garibanı eziyor, arkasına aldığı kişilerle adaletin tecelli etmesini istiyorum. Bu süreçte vicdan sahibi kamu çalışanlara savcılara kimse meslektaşını korumasın adil olmalılar ,doktorda haksızsa korumasınlar ricam budur.”dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-