Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DOKA PROJESİNDE KAÇAK YAPI İDDİASI

DOKA PROJESİNDE KAÇAK YAPI İDDİASI
23 Kasım 2020 - 2:33

Burunucu Mahallesi Çömlekçi mevkiinde DOKA projesi kapsamında yaptırılan projede ilginç iddialar var.

Geçtiğimiz dönem Belediye Başkanı Ahmet Çamyar girişimi ve DOKA’nın desteği kapsamında yapılan proje mevcut belediye yönetimi tarafından hizmete açılmıştı. Proje kapsamında yarımadada bulunan tarihi evler restore edilirken içeresinde çömlekçilerinde yer alması gerekiyordu.

Bölge sakinlerin iddialarına göre eski çömlek fırının olduğu yerde kaçak bir yapı yapıldı. Yapılan kaçak yapının yanından deniz kıyısına inen ara yolda bina sahipleri ve Belediye tarafından demir kapı ile kapatılarak çevrede ki ev sahiplerinin kullanımına engellendi.

Yarımadada ikamet eden Nuray Çiçek, DOKA projesi sonrasında ki kaçak yapı ile ilgili bu iddialarda bulunurken hâklı iken haksız duruma düştüklerini şu şekilde ifade etti;  

“Geçen yıl DOKA adamızın evlerini güzelleştirme çalışmasına girdiler. Çalışmalar yapıldı ve evlerimizde çok güzel oldu. Benim evimin yanına hiç gündemde yokken ev yapıldı.

Evin olduğu yerin altında da tarihi eser çömlekçi fırını var.

Eserin üzerine kaçak olduğu söylenilen bir ev yapıldı. Ev yapıldıktan sonra bizlerle uğraşmaya başladılar. Ev sahibinin kim olduğunu da bilmiyoruz. İstanbul’da ikamet ettiklerini söylüyorlar. Bilmediğimiz bir kişi bana sormadan evimin duvarına bir kapı yaptılar. Buranın kenarlarını Demir kapılarla kapattılar ve burada yaşayan insanlar deniz kenarlarına giremiyorlar. Evimizin etrafına kamera koydular.

“Kaçak Yapı Değil, Ördekler Mi Rahatsız Etti?”

Geçtiğimiz günlerde karakoldan çağrıldık. Bizi şikâyet etmişler, şikâyetin sebebi ise 15 yaşında ki çocuğum kapımızın önünde oyun oynadığı için karakola çağrıldı.

Benim çocuğumun psikolojisi bozuldu.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra dükkanımın önüne iki tane zabıta arabası geldi. Biri Ünye’nin diğeri de Ordu’nun zabıtası geldi. Sebebi ise ördeklerimiz ses kirliliği yapıyormuş. Şikâyeti de yine her zaman ki gibi bilmediğimiz ev sahipleri yapmış.

Şimdi soruyorum sizlere burada ikamet etmeyen insanlar nasıl oluyor da ördeklerimizden şikayetçi olur?

Onları nasıl rahatsız etti?

Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu işe bir son verilmeli, İstanbul’da ikametgâh eden karanlık güçler bizlerle uğraşmasınlar lütfen.

Ünye’mize ve değerli ördeklerimize sahip çıkalım.” Dedi.    

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-